ANKETA – $65 000 – Dosiahli sme už vrchol tohtoročného bullrunu?

0

Trh s kryptomenami má za sebou naozaj šialený týždeň. Väčšina altcoinov dosiahla nové historické maximá a Dogecoin spravil neskutočnú 500% pumpu. Chvíľu sa dokonca zaradil medzi 5 najväčších kryptomien podľa kapitalizácie a predbehol aj Tether USDT! Bitcoin taktiež deň pred zalistovaním akcií burzy Coinbase dosiahol nové ATH, tesne pod $65 000. A potom prišli vytriezvenie.

Prepad na trhu s kryptomenami – Je to koniec bullrunu, alebo iba menšie zaváhanie?

Trhy sa začali prepadávať a zatiaľ čo akciové indexy rástli, krypto klesalo. Dump vyvrcholil v nedeľu ráno, keď po prepade pod 60 000 USD kaskáda likvidácií long pozícií na derivátových platformách spôsobila krach o takmer 10 000 dolárov. Bitcoin sa odrazil až na cene 51 500 dolárov.

Aktuálne sa už obchoduje o niečo vyššie, na hladine 56 500 USD, no vyzerá to s ním všelijako. Skeptici dokonca tvrdia, že toto je koniec bullrunu. Kryptomeny sa dostali privysoko a medvede preberajú kormidlo. Je čas všetko predať a sledovať, ako kryptomeny krachujú.

Na druhej strane, fundamenty, ktoré vytiahli Bitcoin na aktuálnu cenu, stále platia. Záujem inštitucionálnych investorov o krypto rastie a vďaka kanadským regulátorom čoskoro budú môcť investovať aj do Ethereum ETF.

Centrálne banky pokračujú v tlačení inflačných peňazí, ekonomická kríza sa prehlbuje, investori hľadajú aktíva, ktoré ich kapitál ochránia pred extrémnou infláciou a Bitcoin vyzerá, ako jedna z najlepších možností.

Takže… ako to je podľa vás? Bol nedeľný prepad iba menšie zaváhanie, alebo je to koniec bullrunu? Poďte zahlasovať v našej ankete!

Myslíte si, že Bitcoin už stratil bullish momentum a začína medvedí trh?

View Results

Loading ... Loading ...

A ak očakávate rast, ako vysoko sa podľa vás teraz Bitcoin dostane?

AKú cenu dosiahne Bitcoin, než príde ďalšia veľká korekcia?

View Results

Loading ... Loading ...

Známy trader Willy Woo v tom má jasno. Bullrun zďaleka nekončí! Jeho indikátor, ktorý vychádza z analýzy blockchainu, ukazuje na vrchol na cene minimálne 166 000 dolárov. Viac sa o Willyho metodológii dočítate v našom článku:

On-chain aktivita Bitcoin naznačuje, že mieri na 166 000 dolárov

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.