ANALÝZA – Zlato má šancu na silný odraz, podarí sa zvrat?

1

Na celkovom stave trhu so zlatom sa samozrejme nič od mojej poslednej analýzy nezmenilo, ale rysuje sa nám tu scenár, ktorý som v predchádzajúcich analýzach hrubo načrtol ako možnosť na zvrat. Ak sa totiž kurz impulzne odrazí, tak existuje šanca, že zlato našlo svoje potenciálne dno. Zlato bohužiaľ nie je už viac ako pol roka stredom pozornosti, pretože rovnako ako napríklad o dlhopisy, nie je o tento žltý kov až taký veľký záujem.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Inflácia je v Spojených štátoch stagnujúca a likvidity na trhoch hromada (zatiaľ), takže prečo vstupovať na trh, kde je možnosť zisku veľmi malá? Všetci jednoducho preferujú veľmi riskantné aktíva, ako sú akcie a Bitcoin, zatiaľ čo všetko ostatné chradne. Avšak situácia sa môže pokojne každým dňom zase obrátiť v prospech investícií, ktoré sú všeobecne uznávané ako menej rizikové. Aj zlato je vlastne takým kanárikom. Ak by totiž dokázalo sústavne posilňovať, investori by v tej chvíli začali menej preferovať aktíva.

Aktuálna situácia na 4H TF spotového trhu so zlatom

My z minulej analýzy vieme, že kurz zlatej unce zareagoval negatívne pri hornej stene zakresleného kanála, čo je už akýsi folklór, lebo podobným zamietnutiam musel trh čeliť už mnohokrát. V každom prípade pokles začal naberať zotrvačnosť, teda strata za ten týždeň tvorí asi 4 – 4,5%. Na spotovom trhu so zlatom je to celkom dosť, aj keď my sme z trhu s krypto aktívami zvyknutí na niečo celkom iné.

Čítajte tiež: Cardano ADA čaká vylepšenie Mary! Ako na to zareaguje cena?

Už predtým som načrtol, že by sa mohla rysovať možnosť v podobe double bottom v blízkosti S/R levelu 1 756 USD/uncu. Na konci novembra tu kurz zareagoval veľmi pekným impulzným odrazom, takže si myslím, že nie je práve pomimo predpokladať, že sa predchádzajúce price action môže v podobnom duchu zopakovať.

Kurz skutočne v blízkosti uvedenej hranice reaguje, z čoho možno vyvodzovať, že sa čoskoro dočkáme druhého solídneho odrazu, po ktorom porastú šance na breakout zo strednodobej downtrendovej štruktúry. Na kapitálových trhoch však nie je nič isté a pokojne sa môže naplniť bearish scenár v podobe breakdownu aktuálneho supportu.

V tom by som až taký nevidel problém, pretože druhá úroveň v rade má podľa mňa oveľa väčšiu silu. Lenže kým je trh akurát tam, kde je, je viac na mieste brať vážnejšie prvú opísanú možnosť vývoja.

Indikátory

Tomu, že by sme sa skutočne mohli dočkať silného odrazu na terajšej podpore, nahráva fakt, že na 4H RSI je býčia divergencia. A dokonca dvojnásobná. Nákupný signál má teda dosť veľkú šancu na to, že dôjde k jeho uplatneniu.

Čítajte tiež: ECB plánuje zaviesť digitálne euro – V čom sa má líšiť od kryptomien?

Na záver

Ak na aktuálnom supporte skutočne dôjde k impulznej reakcii kurzu, je potom racionálne predpokladať, že sa trh znova pokúsi o prerazenie zo strednodobej downtrendovej štruktúry, čo by bolo nesmierne bullish. V prípade úspešného prerazenia by zlato nadviazalo na dlhodobú expanziu. Niečo také je veľká udalosť a zároveň veľká príležitosť. Zatiaľ si však musíme počkať, či je trh vôbec dostatočne silný na odraz.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ANALÝZA – Bitcoin po prekonaní 50 000 USD váha, máme sa obávať?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Peter

Zlatu sa vytvoril velky konkurent a to je btc. Do zlata preto pojdem az po skonceni bullrunu. Do vtedy don nebude pritekat dostatok kapitalu pojde hlavne do cripta, taky je trend.