Bitcoin prekonáva 55 000 $ a stáva sa biliónovým aktívom!

0

Tento rok je vo svete kryptomien naozaj šialený. Stačí, aby človek pár hodín nesledoval trh a má veľkú pravdepodobnosť, že ho premešká nejaký dôležitý míľnik. Bitcoin pred troma hodinami prekonal hladinu 53 700 $ a jeho kapitalizácia stúpla nad jeden bilión dolárov. Ide v podstate o nezmyselný míľnik, keďže sa odhaduje, že cca štyri miliónv Bitcoinov sú navždy stratené, ale aj tak. Hurá!!!

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

A aby toho nebolo málo, Bitcoin sa pred chvíľou obchodoval až za 55 000 $. Na burze Bitstamp túto hranicu prekonal a nové historické maximum sa aktuálne nachádza na cene 55 750 dolárov.

Za posledných 24 hodín tak najväčšia kryptomeny zvýšila hodnotu ATH o celých 4000 $ a aktuálne vykazuje zisk 6%. Za posledný týždeň to bolo dokonca 16%.

Môže vás zaujímať: Bitcoin je najhoršia poistka proti pádom trhu! – tvrdí analytik JP Morgan

Kryptomeny majú za sebou skvelý pracovný týždeň

Čo ešte dodať? Aktuálne pohyby sú šialené, no majú svoje opodstatnenie. Inštitucionálni investori pumpujú do kryptomien stále viac peňazí. Spoločnosť MicroStrategy nedávno ohlásila, že si na ďalšie nákupy požičia celých 900 miliónov dolárov.

Hviezdou dnešného dňa však nie je Bitcoin, ale Binance Coin BNB, ktorý za posledných 24 hodín spravil zisk 66% a jeho hodnota stúpla o viac než 100 $. BNB je teraz treťou najväčšou kryptomenou s kapitalizáciou 50 miliárd dolárov. Ak by zajtra dosiahol 1200 $, prekonal by Ethereum.

A viete o tom, že Bitcoin je aktuálne štvrtou najväčšou menou na svete? Ak spraví ešte 100% zisk, bude na druhom mieste a prekoná euro!

ANALÝZA – Bitcoin po prekonaní 50 000 USD váha, máme sa obávať?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.