Analýza ETH a ADA – Na hrane ďalšieho poklesu

0

Bitcoin od včera padá a sním aj väčšina altcoinov. Nie je vylúčené, že nás čaká ďalší výpredaj a prepad aj o viac ako 10 %. Na to, čo sa môže aktuálne stať na trhu v pozrieme v dnešnej analýze.

Bitcoin Skupina pre začínajúcich traderov do konca tohto týždňa ponúka 50 % zľavu na členstvo trading room a signály. Využi ponuku a pridaj sa ku skupine traderov. 

>>>Začať obchodovať teraz<<<

Ethereum – Break out z triangla

Analýza ETH/USD, zdroj: https://s3.tradingview.com/
Analýza ETH/USD, zdroj: https://s3.tradingview.com/

Ethereum si pýta už dlhšiu dobu bearish break z triangla, ktorý podobne ako na BTC s veľkou pravdepodobnosťou príde. Aj keď by sme sa vrátili pod 2 000 USD, tak stále je dlhodobý bullish trend zachovaný. Nehovoriac o tom, že nakoniec nás môže celý trh prekvapiť a všetko začne rásť.

Z grafu si môžeme povšimnúť aj silný support, ktorý je na úrovni okolo 1 450 USD. Ťažko povedať, či sa sem ETH dostane. Ja by som povedal skôr že nie. Avšak ak by sa tak aj stalo, tak práve toto by mala byť tá hlavná záchytná hladina.

Litecoin – Čakáme na bullish trend

Analýza LTC/USD, zdroj: https://s3.tradingview.com/
Analýza LTC/USD, zdroj: https://s3.tradingview.com/

Litecoin aktuálne konsoliduje na lokálnom dne a všetko nasvedčuje tomu, že z toho najhoršieho sme už vonku. Keďže korekcia sa dokončila a teraz konsolidujeme na dne, tak môžeme v blízkej budúcnosti očakávať pomaly rásť. Respektíve začiatok nového bullish trendu.

V hre ja možnosť niekoľko mesačnej konsolidácie na dne. To by ale musel v prvom rade aj Bitcoin konsolidovať, aby ostatné altcoiny stáli na mieste. Preto túto možnosť beriem ako za menej pravdepodobnú.

Prečítaj si aj našu analýzu Bitcoinu: ANALÝZA – Bitcoin (BTC) sa pripravuje na nasledujúci týždeň?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.