ANALÝZA – Bitcoin (BTC) sa pripravuje na nasledujúci týždeň?

BITmarkets BITmarkets

Po včerajšej analýze na Litecoin a BCH sa opätovne pozrieme na nášho kráľa trhu – Bitcoin (BTC). Trh zatiaľ konsoliduje okolo Point of Control a zároveň stredu rovnováhy, ktorá má rozpätie 30 000 – 42 000 USD. Nie je to vyložene bullish situácia, ale je logicky pozitívne, že sa trh snaží držať na nejakej rozumnej úrovni.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

BTC

Stredajšia sviečka zavrela tesne nad POC a strede našej sledovanej trhovej rovnováhy, ktorá sa v grafe tvorí už pár týždňov. A je dosť pravdepodobné, že sa nám táto trhová rovnováha bude tvoriť aj nejaký ďalší čas. Je zjavné, že sa Bitcoin na niečo chystá. To sa dá po takom masívnom prepade aj očakávať a nikoho by preto nemalo prekvapovať, ak medzi tými 30 000 – 42 000 USD zamrzne pokojne až do začiatku letných prázdnin.

Osobne som teda dúfal, že sa prerazenia dočkáme oveľa skôr, ale utorkové zamietnutie prelomu na kľúčovom supporte nám ukázalo, že si musíme počkať. Určite po zatvorení ceny nad POC dávalo logiku, že po krátkej konsolidácii bude Bitcoin akurát pokračovať v expanzii ku kľúčovej rezistencii 42 000 USD.

Pre nás je otestovanie spomínanej hladiny naozaj veľmi dôležité, pretože tým zistíme, ako veľmi sú nakupujúci a predajcovia iniciatívni. Lenže po dvojdňovej stagnácii vykazuje Bitcoin menšiu slabosť a ak zavrieme pod sledované POC danej štruktúry, zase musíme logicky kalkulovať s tým, že sa v nasledujúcich dňoch skôr dočkáme nového otestovania kľúčového supportu.

Možno to znie schizofrenicky, ale my sa fakticky musíme držať dostupných signálov, ktoré nám Bitcoin ponúka. A nič iné než close nad/pod POC nie je momentálne dostupné. Ak teda sobotňajšie close skončí pod POC, pomaličky asi poklesneme k supportu. A ak sa tak stane, pôjdu už o štvrtý pokus o prelomenie za necelý mesiac.

Indikátory

Momentum na RSI začalo byť pozitívne, ale nakoniec rýchlo zoslablo. Navyše, keď sa dokonca pozorne pozriete na krivku, možno identifikovať tzv. skrytú medvediu divergenciu. Dokonca dvojnásobnú. Lenže uvedená divergencia sa nenachádza v prekúpených hodnotách, takže jej validita je dosť pochybná. Čo však neznamená, že trh na signál nezareaguje.

Na histograme MACD je tiež skrytá medvedia divergencia. Čo sa týka zotrvačnosti, bullish momentum stále prevláda, ale je veľmi slabé.

Na záver

Bitcoin zrejme do konca týždňa zostane v pokoji, ale nemožno ani vylúčiť, že niekto nevyužije horšiu nedeľnú likviditu, aby trh poslal presne tam, kde potrebuje. Pripomínam, že niekto poriadne silný naberá na Bitfinexe obrovské objemy BTC do krátkych pozícií. Niečo sa určite chystá, ale otázkou je, kedy to príde. Musíme byť trpezliví a každý deň trh pozorne sledovať.

ANALÝZA – Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) stále konsolidujú, blíži sa prieraz?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: