Bitcoin pre ľudí
Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, metamorworks

Položil si si už niekedy otázku, ako by sa zmenil svet, keby bol jedinou menou na svete Bitcoin a každý z nás by vlastnil rovnaký podiel? Odpoveď na túto otázku zrejme úplne presne nedokážeme zadefinovať. Bitcoin je stále najhodnotnejšou kryptomenou na svete a jeho popularita neustále rastie. Z hľadiska informovanosti populácie sa však zdá, že sme stále iba na začiatku.

Ak sa zaujímaš o Bitcoin, prečítaj si našu aktuálnu analýzu: Analýza BTC – dôjde k prelomeniu sideway štruktúry už dnes?

Bitcoin je iba na začiatku?

Aktuálne štatistiky ukazujú, že do dnešného dňa bolo vyťažených niečo cez 18 miliónov BTC, ktoré vlastnia najsilnejší hráči na trhu. Z toho vyplýva, že bežnému obyvateľstvu zostáva už iba približne 2,2 milióna BTC. Kde je však problém? V informovanosti, ktorá je minimálna. Ak si porovnáme percento ľudí, ktorí vedia o Bitcoine všetko, s percentom ľudí, ktorí o ňom nepočuli, rozdiel je obrovský.

Ak si zachytil informáciu, že posledný Bitcoin nebude vyťažený najbližších 100 rokov, tak vedz, že bude stále ťažšie dostať sa k nemu. Čo by sa však stalo, keby bolo zrealizované prerozdelenie BTC každému človeku na planéte s rovnakým podielom?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Bitcoin pre všetkých

Keďže celkové množstvo BTC bude 21 miliónov a súčasná populácia má približne 7,8 miliárd ľudí, každý z nás by obdržal 0,0027 BTC. Samozrejme, do úvahy nemôžeme brať všetky stratené BTC v dôsledku zabudnutých hesiel a podobne. Odhaduje sa, že je navždy stratených približne 20 % BTC.

Môže ťa zaujímať: Až 70 % Salvádorčanov chce, aby bol zákon o prijatí BTC zrušený

Kryptomeny ako také vznikli aj z dôvodu veľkej nerovnosti ľudstva. Tá v ľudskej populácii stále pretrváva. Je však na každom z nás, ako dokážeme využiť neuveriteľné množstvo informácií a zdrojov, ktoré nám svet ponúka. Posledné štatistiky dokazujú, že je na svete približne 4,66 miliardy ľudí, ktorí majú prístup k internetu a vedia si tak kúpiť Bitcoin. Ale čo ten zvyšok?

Ak je teda stále viac ako polovica ľudí, ktoré nemajú internet či dokonca smartfón, tak je šanca na prístup BTC k celému svetu mizivá.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.