Američania cez víkend od vlády dostávajú $1400 – Mali by ich dať do kryptomien

0

Prezident USA Joe Biden 11.3. podpísal tretí veľký ekonomický stimulus na “boj proti koronavirusu.” Americká vláda na to potrebuje ďalších 1900 miliárd dolárov, čím navýši objem dolárov v obehu o takmer 30%. To znamená, že Američania sa môžu tešiť na 30% infláciu, ktorá samozrejme postihne hlavne trh s nehnuteľnosťami.

Aby im nedošlo, že ich centrálna banka a vláda okráda, dostanú almužnu vo výške 1400 dolárov. Tá pristáva na bankové účty už od soboty, a načasovanie naozaj nemohlo byť lepšie.

Tretí americký stimulus prichádza v pravý čas!

Určite nie je náhoda, že Bitcoin zareagoval na správy o ďalšom znehodnocovaní amerického dolára rastom na nové historické maximum. Včera prvýkrát v histórii prekonal 60 000 dolárov. Aktuálne ATH na burze Bitstamp sa nachádza na cene 61 700 dolárov.

Trh s kryptomenami sa nachádza vo fáze parabolického rastu a keď Bitcoin po väčšej korekcii dosiahne nové maximum, je to potvrdenie, že párty ešte nekončí. Fanúšikovia kryptomien sa už tešia na zaujímavé týždne plné ziskov. Američania by to mali taktiež využiť a stimulus od vlády vložiť do Bitcoinu.

  • Ak by tak urobili 27.3.2020 s prvým stimulačným šekom vo výške 1200 dolárov, dnes by už mali 10 000 dolárov.
  • Druhý stimulus vo výške 600 dolárov prišiel 27.12.2020 a Bitcoin odvtedy stúpol o 150%. Dnes má tento stimulus hodnotu približne 1500 dolárov

Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako Bitcoin zhodnotí tretí stimulačný šek.

Bitcoin v roku 2021
Bitcoin v roku 2021

A len tak pre zaujímavosť, takúto hodnotu by dnes mala 5-ročná investícia do Bitcoinu

Prečo odporúčame investovať peniaze na jedlo a nájom do Bitcoinu?

Tieto šeky od vlády predstavujú iba malé percento celkového stimulačného balíčka. Až si ľudia vezmú svoju almužnu, vláda zvyšok použije na manipuláciu finančných trhov, aby ochránila peniaze bohatých pred znehodnotením. Iba kvôli tomu akciové indexy rastú uprostred krízy a lockdownov.

Až sa tieto helikoptérové peniaze dostanú do obehu, Američania prídu kvôli inflácii o podstatne viac, než iba o 1400 dolárov.

Znie to možno zvláštne, no kryptomeny sú jediná časť trhu, ktorá nie je zmanipulovaná. Cenotvorba tu prebieha organicky a hodnota Bitcoinu rastie vďaka tomu, že doň stále viac investujú inštitucionálni investori (investičné fondy, miliardári, banky, verejné firmy a ďalší akreditovaní investori).

Bitcoin sa v posledných mesiacoch doslova utrhol z reťaze. Spolu s nehnuteľnosťami ide o jedinú komoditu, proti ktorej sa naplno prejavuje inflácia amerického dolára. Inými slovami, Bitcoin momentálne chráni peniaze pred infláciou a dokonca ich aj zhodnocuje.

Prečítajte si najnovšiu analýzu Bitcoinu od nášho ekonóma Jaroslava: Bitcoin po troch týždňoch na ATH! Párty začína, držte si klobúky

Pozor na vysokú volatilitu Bitcoinu! Pre slabšie povahy radšej nehnuteľnosti

Ak si aj vy chcete ochrániť peniaze pred infláciou, mali by ste sa pripraviť na divokú jazdu. Rozhodne by nemalo ísť o krátkodobú investíciu. Bitcoin má totiž tendenciu skákať hore dole a ak vám pri jednom z jeho klasických prepadov prasknú nervy a predáte, tak ostanete v strate.

Pre slabšie povahy teda skôr odporúčame investíciu do nehnuteľností. Ich cena nemá tendenciu tak skákať a pridaným benefitom je fakt, že v nich potom môžete aj bývať. Bitcoin vás pred zimou neochráni.

Čo považujete za lepšiu investíciu v čase vysokej hyperinflácie?

View Results

Loading ... Loading ...

A pre tých podnikavejších máme ešte jeden tip. Banky teraz dávajú hypotéky s minimálnymi úrokmi. Ak by vám to vyšlo tak, že dokážete do niekoľkých rokov splatiť menšiu hypotéku, možno by bolo fajn to využiť. Peniaze sa totiž netlačia iba v USA ale aj v Európe a vo forme pôžičiek sú dostupné úplne pre každého.

Ale POZOR! Nech vás ani nenapadne dávať požičané peniaze do kryptomien. To je najväčšia blbosť, akú môžete urobiť.

TIP na ďalšie čítanie: Chcete byť bohatí? Stačí nakúpiť Bitcoiny za 500 eur a počkať – ukazuje výskum

Stačí hneď teraz nakúpiť za necelých 500 eur a peniaze bezpečne uchovať, ideálne na nejakej papierovej peňaženke. Nákup urobte úplne anonymne, alebo na to použite kvalitnú burzu. My odporúčame využiť služby burzy Binance, kde nájdete široký výber kryptomien. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodní poplatky.

Chcete byť bohatí? Stačí nakúpiť Bitcoiny za 500 eur a počkať – ukazuje výskum

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance