bitcoin BTC

Vo včerajšej analýze na Bitcoin (BTC) som vyjadril isté pochybnosti o tom, že sa v priebehu víkendu dočkáme prerazenia na nové all time high. Spravidla boli víkendy totiž dosť slabé, čo nie je proste nijak podivné, keď je významná časť trhov cez sobotu a nedeľu zatvorená. O to väčšie prekvapenie je, že okolo dnešného poludnia sa skutočne prerazenie na nové maximá podarilo.

Bohužiaľ sú ale objemy na trhu BTC stále dosť priemerné, čo samo o sebe nie je veľmi dobre. Keď si porovnáme dnešný prieraz s tým z 8. februára, tak vtedy boli objemy viac ako 5-násobné. Samozrejme aj cenový rast bol omnoho väčší, ale skrátka sa mi zdá, že nakupujúci vážne nie sú takí silní ako predtým. Lenže sa im stále darí absorbovať ponuku na trhu.

Čítajte tiež: Ethereum mineri rebelujú proti EIP-1559, 1. apríla ukážu silu 51% útokom na sieť

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

BTC

Najskôr je dôležité pozrieť sa na týždenný graf BTC, kde je potrebné zhodnotiť posledné dve zatvorené sviečky, a tiež tú aktuálnu ešte nedokončenú. Tá červená sviečka má relatívne veľké objemy a vzhľadom na jej podobu je očividné, že býci úplne zaháľali. Proste cenu nechali ľahko spadnúť. Lenže medvede vo svojom tlaku pre mňa z neznámych dôvodov nepokračovali.

Teda nakupujúci boli schopní ďalšiu ponuku absorbovať, čím vyhnali cenu späť nad 50 000 USD. Lenže objemy boli nepochybne za minulý týždeň nič nehovoriace. Terajší týždeň rastu pokračuje. A vďaka prerazeniu sa definitívne zneplatnila formácia bearish engulfing, čo bolo tvorené červenou a tou predošlou sviečkou. Čo sa týka objemov z tohto týždňa, zatiaľ sú skoro rovnaké ako minulý týždeň. Ale je pravda, že do close máme ešte asi 36 hodín, takže dosť času na zmenu k lepšiemu.

Ak chcete obchodovať Bitcoin a ďalšie kryptomeny, odporúčame nájsť si bezpečnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch, resp. vaše peniaze “nestratí” pri nejakom hacku.

My odporúčame používať burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu a široký výber kryptomien. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky. 

VÝSKUM: Chcete byť bohatí? Stačí nakúpiť Bitcoiny za 500 eur a počkať – ukazuje výskum

Indikátory

Teraz sa dostávame k najdôležitejšiemu. Ak si pamätáte, v skorších analýzach som varoval, že ak sa prerazí ATH, na týždennom RSI bude v hre dvojnásobná medvedia divergencie. A musím povedať, že je teda pekne mastná, takže v prípade uplatnenia signálu nás určite čaká viac než len jedna veľká červená sviečka.

Ale na druhej strane je samozrejme šanca na zneplatnenie, no cena BTC musí minimálne prekonať 80 000 USD. Možno aj viac, záleží od všeobecnej zotrvačnosti expanzie kurzu. V každom prípade nás uvedená divergencia môže v grafe strašiť vážne dosť dlho. Možno aj niekoľko týždňov.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Takže 4H graf si rozoberieme iba v rýchlosti, pretože okrem pokorenia ATH sa až tak veľa nezmenilo. Kurz teda našiel dostatočne silný support v blízkosti S/R levelu 54 530 USD a potom bol schopný pokračovať v rámci expanzívneho kanála. Vývoj kurzu bol pred samotným prierazom taký nijaký a objemy úplne marginálne.

Čítajte tiež: Grayscale podvod vstupuje do poslednej fázy – Firma skupuje vlastné akcie pod cenou

Počas Breakout objemy samozrejme vzrástli, ale zatiaľ išlo iba o jednorazovú vec. A ako som už hovoril, februárový breakout ATH bol sprevádzaný niekoľkonásobne väčšími objemami. Všeobecne malo vtedy prerazenie oveľa väčšiu silu. V každom prípade teraz všetci čakáme, čo bude ďalej. Sú dve pravdepodobné možnosti, respektíve tri.

Najviac bullish variant znamená rýchle pokračovanie nahor. Menej bullish variant retest pôvodného ATH a odraz nahor. Kým bearish variant spočíva v tom, že je prieraz falošný, po čom by bez debaty nastala panika.

Indikátory

4H RSI posilnilo nad 70 bodov a teraz zotrváva na mieste. Uvidíme teda, či sa vrátime do normálnych hodnôt alebo pôjdeme vyššie. Inak pri MACD máme čerstvo po bullish crosse, čím sa nedávny bearish cross zneplatnil.

Na záver

Prerazenie na nové historické maximum je samozrejme úspech, ale spomínaná dvojnásobná medvedia divergencia na 1W RSI je ako červená handra. Hovorím si totiž, aká je šanca, že sa trhu podarí zrušiť taký signál? Ja sa priznám, že to vážne vôbec neviem, pretože na trhu nie som dvadsať rokov a nemám teda s podobnými situáciami vôbec skúsenosť. Ale určite sa asi oplatí byť extrémne opatrný a príliš neriskovať. Ľudovo povedané, nerobte kvôli chamtivosti kraviny.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ANALÝZA – S&P 500 na novom all time high!

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete TU). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.