Amazon chystá vlastnú revolučnú kryptomenu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

V súčasnosti sa nachádzame v dobe širokého rozvoja kryptomien a blockchainu. Bohužiaľ, sme stále ďaleko od základnej myšlienky Bitcoinu, či kryptomien všeobecne, teda nahradiť nimi existujúci bežný fiat. Zvyšujúci sa záujem nielen verejnosti, ale aj veľkých inštitúcií, by však tento vývoj mohol dosť urýchliť.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Svet kryptomien bol od vzniku Bitcoinu obohatený už o stovky rôznych ďalších coinov či tokenov. Zakladajú ich rôzne inštitúcie, napríklad ako mechanizmy pre získanie peňazí pre ich startupy a projekty, či dokonca niektoré vlády (ako napríklad Venezuela) alebo veľké spoločnosti. Príkladom je Facebook, ktorý sa do krypta rozhodol vstúpiť otvorením divízie, ktorá skúma blockchain a jeho využitie. Kryptomeny sa však páčia aj internetovému gigantu Amazon.

Amazon, Facebook či Google? Ktorý z nich môže prispieť ku globálnej adopcii?

Amazon však už dávno nie je iba akýmsi internetovým obchodom. Pre svojich užívateľov sprostredkováva služby od globálnej špedície, Cloudov, filmov, až po umelú inteligenciu v podaní Alexy. A zdá sa, že svoje služby chce rozšíriť aj na finančnú sféru, vďaka spolupráci s JP Morgan Chase.

Teraz sa Amazon chystá pustiť do sveta kryptomien a blockchainu. A nie je jediný, na pomyselný súboj tým vyzýva napríklad Facebook, ktorý sa blockchainu už tiež venuje. Facebook by však pravdepodobne nedokázal svoj Facebook Coin tak dobre uviesť. Google nie je až pod takým tlakom čo sa týka zavádzania kryptomeny. Naopak, viac ťaží z implementácie blockchainu do útrob svojich vlastných platforiem, napríklad do cloudových služieb, podobne ako Microsoft.

Mohlo by vás zaujímať: Google, Facebook a blockchain chcú byť kamaráti

Amazon sa na kryptomeny pripravuje už od minulého roku

Z vlastnej kryptomeny by však logicky ťažil najviac práve Amazon. Užívatelia by AmazonCoin mohli používať na platenie všetkých služieb, ktoré táto globálna platforma ponúka. Amazon dokonca už koncom minulého roku zakúpil internetové domény spojené s kryptomenami. Ide napríklad o amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com alebo amazoncryptocurrencies.com. Vtedy však viceprezident spoločnosti prehlásil, že Amazon neplánuje zaviesť prijímanie kryptomien, pretože o ne zatiaľ nie je veľký záujem. Stalo sa to v dobe, kedy začínal onen historický rast ceny Bitcoinu – v novembri roku 2017.

V súčasnosti je však aj vďaka stále sa rozširujúcej ponuke coinov a tokenov záujem enormne vyšší a stále sa zvyšuje. Amazon si asi uvedomuje, že pokiaľ to nespraví on, urobí to niekto iný. Práve tu začína byť vidieť tá zmienená rivalita s novootvorenou divíziou blockchainu v spoločnosti Facebook. V dobe, kedy spoločnosti ako Mastercard či PayPal Elona Muska začínajú s patentovaním blockchainových technológií pre transakcie, by totiž príchod vlastnej kryptomeny takého giganta ako je Amazon mohlo spôsobiť globálnu revolúciu. Ocitáme sa tak v dobe akejsi korporátnej blockchainovej vojny. Veľké spoločnosti súperia o to, kto bude mať ako prvý zásluhy na čo najväčšej adopcii kryptomien a blockchainu do sveta bežného spotrebiteľa.

Odporúčame: Amazon, Microsoft a adopcia blockchainu

Prečo práve Amazon?

Prečo by práve u Amazonu malo založenie vlastnej kryptomeny taký signifikantný dopad? Pretože jej využitie je u takého giganta až nekonečné. Amazon ponúka takmer všetko. Chcete si nakúpiť elektroniku, knihy, oblečenie? Amazon. Chcete si skrátiť večer a pozrieť si film? Amazon Prime. Chcete vedieť, koľko je hodín, či správy zo sveta a nechce sa vám pozerať do telefónu či počítača? Zaobstarajte si Alexu a opýtajte sa jej. Teda toho.

Zároveň by Amazon mohol pomocou coinov prilákať inovátorov a developerov, ktorý by ich dostávali ako bonus. Tým by sa zároveň urýchlila ich distribúcia po celej sieti. A nielen developerom, ale tiež bežným spotrebiteľom. Mohol by ich využiť na odmeňovanie zákazníkov za pravidelné nákupy, podobne ako sa dnes rozdávajú vernostné body. A mnoho ďalšieho. Amazon by bol skrátka ideálnou platformou pre globálnu integráciu kryptomien a blockchainu.

Záver

Blockchain a kryptomeny sú v súčasnosti najväčšou technologickou záležitosťou, ktorá je zatiaľ iba na vzostupe. Čo jej chýba je práve širšia implementácia do bežného života väčšiny ľudí po celom svete. Snaha byť prvou korporáciou globálneho rozmeru, ktorá ponúka svoju vlastnú kryptomenu k využitiu pre veľmi širokú škálu technológií, tento vývoj dosť urýchli. Je teda možné, že budúci rok budeme môcť zaplatiť za nákup v Amazone v AmazonCoinoch. Bude rozhodne zaujímavé tento vývoj aj naďalej sledovať.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michal.

Zdroj:
medium.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.