Finančné trhy čaká prepad
Finančné trhy čaká prepad. Zdroj: shutterstock.com/logoboom/Bigc Studio

Kryptomeny, akcie a globálne indexy – všetky globálne trhy zažívajú od rána výpredaj. Deje sa tak 2 dni pred dôležitým rozhodnutím Americkej centrálnej banky o úrokových sadzbách na nasledujúce obdobie.

Rekordný január je na konci

Bloomberg informuje, že bitcoin tento mesiac zažil rekordný rast až o 40 % a do trhu sa prilialo nových takmer 400 miliárd dolárov. Niektoré altcoiny ako napríklad aptos dokonca zaznamenali 400 % zisk počas niekoľkých dní.

Bitcoin stratil na sile
Bitcoin stratil na sile. Zdroj: tradingview.com

Výrazne sa spamätávajú z minuloročného poklesu aj akcie Tesly. Od posledného dna zo začiatku tohto roka narástli o 60 %. Významný americký index S&P500 si za tento mesiac pripísal 7 %.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Pozor na masívny výpredaj

Súčasný rast je dlhodobo neudržateľný a je vysoko pravdepodobné, že čoskoro príde veľký pokles. Inflácia síce postupne po celom svete ustupuje, ale úrokové sadzby FED-u, ECB a ďalších veľkých centrálnych bank sa naďalej zvyšujú. Preto, ako sme upozorňovali už v minulom článku: Bitcoin nám ešte poskytne šancu nakupovať pod 20 000 dolárov – Cesta k miliónu #10, je vysoko pravdepodobné, že bitcoin sa minimálne pod 20 000 dolárov môže dostať. Podobná situácia je u akcií a indexu S&P500.

Rozhodnúť o väčšom pohybe sa môže už v stredu o 20:00 SEČ. Vtedy sa má rozhodnúť o ďalšom zvyšovaní úrokových sadzieb. Trh vždy na vyhlásenie reaguje pohybom. Pokiaľ ale väčšina analýz očakáva rovnaký scenár a samotní predstavitelia naznačia, akým smerom sa bude uberať ekonomika, tak pokles prichádza často aj o niekoľko dní skôr.

Prečítaj si aj: Buďte na pozore, ak máte zainvestované v kryptomenách a akciách – Globálnym trhom zatrasie dôležitá udalosť