Globálnym trhom zatrasie dôležitá udalosť
Globálnym trhom zatrasie dôležitá udalosť. Zdroj: shutterstock.com/Lightspring a freepik.com a federalreserve.gov

Nasledujúci týždeň nás čaká ďalšie dôležité zasadnutie Americkej centrálnej banky. Významné je preto, lebo sa bude rozhodovať o zmene úrokových sadzieb, ktoré sa považujú za jeden z najdôležitejších faktorov cenového vývoja na burze a budúcnosti ekonomiky.

Kedy FED zasadá a čo očakávať?

Výsledok rokovania by mal byť známy 1. februára 2023 o 20:00 SEČ. Reuters očakáva, že v dôsledku nižšej inflácie bude toto jedno z posledných zvyšovaní a dočkáme sa konečne aj opačného trendu, prípadne stagnácie. Zatiaľ sa očakáva zvýšenie o 50 bázických bodov.

Forbes predpovedá, že znižovanie sadzieb by tento krát mohlo byť nižšie a to iba o 25 bodov. Tohtoročný strop by nemal presiahnuť 6 %.


Zdroj: tradingeconomics.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ako budú reagovať ceny kryptomien a akcií?

Obidva typy aktív zaznamenávajú najväčší rast za posledné takmer 2 roky. Dôvod na to úplne nie je, keďže makroekonomická situácia je po celom svete stále prevažne negatívna. V kryptomenenom svete sa navyše hovorí o krachu veľkej spoločnosti Genesis. Ak by sa tak stalo, bitcoin a ostatné altcoiny môžu výrazne spadnúť. O situácii okolo giganta sme informovali ešte v polovici tohto mesiace: Aktuálne: krach kryptomenovej spoločnosti Genesis môže spôsobiť veľký prepad Bitcoinu

Práve stredajšie rozhodnutie môže aktuálny trend, ktorý je na trhoch od začiatku roka, otočiť opačným smerom. Výrazný pohyb očakávame okamžite po zasadnutí. Ten sme mohli na trhoch sledovať posledný rok zatiaľ vždy pre dôležitom rozhodovaní. Prepad ale môže trvať dlhšie a môže dostať trhy do väčšej korekcie.

Prečítaj si aj: Rastúci trend bitcoinu slabne. Je čas vyberať zisky?