Veľká správa zo sveta kryptomien
Veľká správa zo sveta kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/Shawn.ccf

Napriek poklesom, ktoré dnes zažíva najväčšia kryptomena Bitcoin, trhy a kryptomenový svet sa dozvedeli pozitívnu informáciu, ktorá môže mať pozitívny dosah na celý sektor. Reč je o novej spolupráci medzi burzou Coinbase a gigantom Google.

Cieľom spolupráce je umožniť zákazníkom Google od začiatku budúceho roka platiť za cloudové služby, ktoré Google poskytuje, v kryptomenách. V rámci partnerstva bude využívať práve služby Coinbase Prime. Služba bude zo začiatku dostupná len vybraným klientom.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prínos a dosah na sektor kryptomien

Zatiaľ čo gigant Google bude využívať obchodné produkty burzy Coinbase, burza bude využívať na spracovanie blockchainových dát Google Cloud. Zo začiatku bude obmedzený počet kryptomien, no časom sa aj ten rozšíri. Cieľom tejto spolupráce je zefektívniť budovanie decentralizovaných aplikácií na báze blockchainu, ako upozorňuje kryptomenový denník The Block.

Google Cloud bude používať kryptomeny
Google Cloud bude používať kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/monticello

Ako sme vyššie uviedli, Google bude využívať služby Coinbase pre svoje inštitucionálne kryptografické služby. V auguste tieto služby schválil aj najväčší správca aktív BlackRock, ktorý v poslednom období vykazuje veľký záujem o kryptomeny. Po oznámení správy sa vo vyhľadávači Google zobrazuje zostatok tokenov ETH v peňaženke. Spoločnosť Google tak začala poskytovať údaje o adresách Etherea v rámci vyhľadávania.

Napriek tvrdému klesajúcemu trendu sme svedkami toho, že inštitúcie sa nevzdávajú a záujem o sektor s kryptomenami rastie. Aj tí najväčší kritici kryptomien tak strácajú pôdu pod nohami, keď aj také finančné entity ako BlackRock či gigant Google stavili na tento druh aktív.

Čítajte ďalej: Prehlaď aktuálne najlepších možností, ako zarábať na kryptomenách

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance