Toto je posledná možnosť lacno nakúpiť bitcoin – Cesta k miliónu #11

Obchodovanie Bitcoin už nikdy nemusí byt tak lacný
Bitcoin už nikdy nemusí byt tak lacný. Zdroj: shutterstock.com/Audio und werbung/Travis Wolfe
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Po mesiaci prinášame už v poradí 11. diel investičnej cesty na milión. Hodnota nášho účtu rástla aj tento mesiac a aktuálne je na hodnote 12 000 dolárov. V novembri sme po pauze začali s 10 000 dolármi. Takže za 3 mesiace sme navýšili stav o 2 000 dolárov.

Ako vyzerá situácia na trhu?

Trh sa pomaly začína spamätávať z veľmi zlého minulého roka. Dokonca sa nedá vylúčiť, že bitcoin bol už na svojom dne a postupne bude rásť. Treba ale počítať aj s korekciou. Sám som v posledných analýzach informoval, že pravdepodobnosť lokálneho pádu je veľmi vysoká. Obzvlášť po takto veľkom raste.

Pre viac analýz a komentárov na trh ma určite začni sledovať na mojom Twitter účte. Obsah pridávam prakticky každý deň.

Prečo je posledná šanca nakúpiť bitcoin za lacno?

Ešte v roku 2019 sa ma pýtalo veľa ľudí, či je správny čas nakúpiť bitcoin. Veľa odborníkov dokonca očakávalo pokles až na 1 000 dolárov. To donútilo aj menej znalých investorov čakať do momentu, kým im ušiel vlak.

Nevylučujem, že bitcoin spadne napríklad na 20 000 dolárov a potom sa vráti naspäť na aktuálne ceny. Na cenu sa ale nikdy nemôžeme spoliehať. Pretože takto vieme čakať až do momentu, kým bitcoin bude na maxime a potom nakupovať za draho.

Ja osobne používam metódu DCA. Vždy, keď mám kapitál navyše, tak nakúpim kryptomeny. Je možné tak robiť podľa finančnej situácie. Alebo pravidelne každý mesiac. Dokonca vo svojom druhom článku som pripravil návod, ako každý mesiac mať o 10 % viac kapitálu, ktorý napríklad môžeš využiť práve na investovanie.

Ak máš otázky ohľadom investovania alebo chceš poradiť, neváhaj sa pridať k nám do Discord komunity. Môžeš sa sem pripojiť aj v prípade, že chceš mať prehľad o dôležitých správach z kryptomenového sveta alebo odoberať notifikácie o cenových pohyboch.

Ako vyzerá portfólio?

Aká je hodnota nášho účtu

Aktuálna hodnota nášho účtu. Zdroj: cryptocompare.com

Na záver krátka aktualizácia nášho účtu. Hodnota portfólia je aktuálne 12 000 dolárov. Za posledné týždne sme od dna už v 50 %-nom zisku. Od spustenia série sme zarobili 2 000 dolárov. Celý účet ale chceme brať na dlhodobo a skôr, ako bitcoin nebude na maxime, neplánujeme výstup z trhu. Naopak, každý nákup pod túto zónu je veľmi dobrý.

Prečítaj si aj: Kryptomena týždňa – Tento altcoin má potenciál urobiť 500 % zisk

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.