Ako som zarobil na kryptomene 25 000 dolárov
Ako som zarobil na kryptomene 25 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Ground Picture/G-Stock Studio

V roku 2017, ešte ako študenta strednej školy, ma nadchli kryptomeny a ich cenový rast. Na začiatku som o nich nič nevedel. Neskôr som ale začal čítať rôzne knihy a sledovať hlavne Juraja Karpiša, ktorý sa im v tej dobe na Slovensku ako jeden z mála aktívne venoval.

Prvotný pohľad na kryptomeny a nájdenie klenotu

Z názoru, že sa jedná iba o digitálne peniaze bez hodnoty som postupne zistil, že niektoré projekty riešia zaujímavé problémy a majú potenciál zmeniť svet. Jeden zo za mňa veľkých objavov bol v tej dobe binance coin, za ktorým stála najrýchlejšie sa rozrastajúca burza Binance.

V tom čase samozrejme situácia na kryptomenovom trhu bola výrazne odlišná ako dnes. Najväčšie nákupy netvorili veľké fondy, ale retail používatelia. Preto stratégia sledovania pohybov peňaženiek fondov a ich reporty, do ktorých kryptomien investujú, vtedy neexistovala.

Za mňa jediný účinný spôsob ako si vytvoriť portfólio z kvalitných kryptomien bolo sledovať fundamenty, napredovanie projektov a ich použiteľnosť. V prípade binance coinu som približne 4 mesiace po zalistovaní na burzy spozoroval jednu, pre mňa najdôležitejšiu informáciu, vďaka čomu sa dostala do môjho výberu kryptomenového portfólia. Zároveň aj neskôr sa stala najziskovejšia z celého výberu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ako som si vybral „správnu“ kryptomenu

Budovať si investičnú stratégiu je dlhodobá cesta. Najviac mi pomohlo, keď som skúšal rôzne kryptomeny nakúpiť a neskôr dopodrobna rozoberal svoje rozhodnutie, prečo som kúpil práve túto kryptomenu. Behom 2 rokov mi najlepšie vychádzala stratégia investovania do kryptomien, za ktorými stoja firmy generujúce zisk. Napríklad VeChain, spomenutý binance coin a neskôr ma zaujal aj Uniswap, ktorý riešil problémy centralizovaného obchodovania na burze. V súčasnosti mi výrazne pomáhajú nástroje od messari.io, kde si viem sledovať, kam veľké fondy investujú peniaze.

Zároveň podľa onchain dát hľadám kryptomeny, ktorým rastie aktivita na peňaženkách a počet užívateľov. Sú to dôležité fundamentálne ukazovatele, ktoré ukazujú reálny záujem.

Takto vieme pomerne jednoducho nájsť málo známe kryptomeny s potenciálom veľkého rastu. Sledujeme, či do nej investujú veľké fondy a akým tempom sa zvyšuje aktivita v sieti. Čím je vyššia, o to viac rastie aj dosah a dopyt po nákupe. Posledný údaj, ktorý sledujem, je generovanie ziskov danej firmy, ktorá stojí za projektom.

Prečo mi binance coin zarobil 25 000 dolárov

Binance coin som nakupoval ešte v roku 2017 na cene okolo 6 dolárov. Nákupy som realizoval postupne podľa stratégie DCA. Až do prvej polovičky roka 2021. Celkovo som sa z investície 1 000 dolárov dostal na 25 000 dolárov.

Výsledok investovania do binance coinu
Výsledok investovania do binance coinu. Zdroj: dca-cc.com

Dokonca ak by som každý mesiac od roku 2017 až do dnešného dňa investoval 10 dolárov, tak hodnota účtu by bola až 65 000 dolárov.

Prečítaj si aj: Toto je najväčší problém, ktorý majú kryptomeny – Takmer vôbec sa o ňom nehovorí