Príbeh obchodníka s NFT
Príbeh obchodníka s NFT. Zdroj: Shutterstock.com/Ground Picture

Ako prísť o 15 miliónov dolárov a zároveň zarobiť 11 000 ETH? Na odpoveď tejto zaujímavej otázky sa pozrieme v tomto článku. Stala sa totiž skúsenému obchodníkovi s NFT.

Príbeh obchodníka s NFT

Sektor NFT v dlhodobom období korekcie stratil svoj lesk o čom svedčí aj pokles objemov obchodov na hlavných trhoviskách. Údaje na reťazcoch naznačujú, že väčšina obchodníkov nedosahovala v prípade NFT žiadne zisky. V tomto článku sa však pozrieme na obchodníka, ktorého príbeh je úplne odlišný.

Jeho príbeh je úzko spätý s jednou z najpopulárnejších NFT kolekcií CryptoPunks. Náš investor bol pri úplnom začiatku tohto projektu, kedy dokázal vyraziť 141 tokenov CryptoPunks len za cenu 0,02 ETH.

Prečítaj si tiež: Changpeng Zhao: „Agentúra Reuters prekročila všetky hranice. Chceli ohroziť moje deti! Je to absolútne dno“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Hodnota tohto projektu raketovo vzrástla a jeho investícia 0,02 ETH bola zrazu na hodnote 11 000 ETH, čo je pri dnešných cenách približne 15 miliónov dolárov. Je tu však jeden háčik. Údaje na reťazci ukazujú, ako náš investor poslal svoje prostriedky na adresu „smithdavid888.eth“ a to ešte pred 8 mesiacmi. Odvtedy sa tieto prostriedky nepohli. V podstate jedinou aktivitou, ktorú dokázala táto peňaženka zabezpečiť, bolo prijímanie falošných tokenov, ktoré si nevyžadovali účasť majiteľa.

S veľkou pravdepodobnosťou sa tak investorovi stala nepríjemnosť, ktorú pozná väčšina majiteľov kryptomenových peňaženiek. Investor totiž zabudol svoju seed frázu. Niektorí užívatelia na Twitteri vtipne okomentovali túto peňaženku ako „adresu na spálenie CryptoPunks“. Je totiž veľmi malá pravdepodobnosť, že sa k nej majiteľ ešte niekedy dostane.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance