Vitalik Buterin a The Protocol
Vitalik Buterin a The Protocol. Zdroj: Shutterstock.com/Alexey Smyshlyaev

Vitalik Buterin už dávnejšie rozmýšľal nad vytvorením tokenu, ktorý by podvodníkom a robotom spôsobil problémy. Jeho myšlienka do istej miery kopíruje príbeh ďalšieho memecoinu The Protocol, ako uvádza stránka Nansen.

Dňa 15. októbra Buterin zverejnil tweet, kde navrhol vytvorenie nového kryptomenového projektu s názvom The Protocol (THE). Ide hlavne o názov „THE“, ktorý by sa spomenul pri každom tweete, kde roboti používajú svoje bežné frázy na Twitteri.

Táto Buterinova myšlienka sa stala realitou, pričom token THE bol vytvorený krátko po zverejnení tweetu. Navyše, za pomerne krátku dobu získal vysoké zhodnotenie. Tvorca tokenu sa rozhodol, že Buterinovi pošle 10 % z celkovej ponuky tokenu THE ako vďaku za vytvorenie tejto myšlienky. Podobnú platbu uskutočnil aj tvorca tokenu Shiba Inu na jej začiatkoch.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Vzrastie záujem o The Protocol?

Existuje ale vysoké riziko vzťahujúce sa na najväčšie adresy. Až 50 najväčších adries totižto drží viac ako polovicu tokenov THE. Veľkí obchodníci a ethereoví investori si taktiež hneď vyskúšali tento novovzniknutý token a kúpili ho.

Mnohé veľké adresy sa svojho podielu už vzdali, a to aj napriek absencii masívneho výpredaja pochádzajúceho z najväčších adries a maloobchodných držiteľov. Tento fakt poukazuje na to, že obchodníci a investori by mali byť opatrní, obzvlášť na trhu s podobnými kryptomenami, ktoré majú tendenciu stať sa terčom manipulácie.

V čase písania článku na Uniswape a MEXC cirkuluje približne 41 miliónov tokenov, čo znamená, že decentralizované platformy sú najväčšími trhmi pre token THE. Trhová kapitalizácia sa pohybuje na úrovni 17,5 miliónov a denný objem na úrovni 7,8 milióna dolárov, z čoho až 6,8 milióna je na decentralizovaných platformách.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 kryptomeny pre budúci býčí cyklus

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance