Ako prekonať slabú chvíľu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Čo ak príde chvíľa, kedy budete v pokušení sa na všetko vykašľať a hodiť za hlavu? Možno to poznáte, niekto vo vašom okolí vás trebárs sklame, alebo vám akýmkoľvek iným spôsobom spôsobí nepríjemné pocity. Pokiaľ by ste im podľahli, tak vám to vezme chuť sa o niečo snažiť. Slabú chvíľu je preto treba prekonať a v tomto článku sa dozviete ako.

Môže to byť hádka s rodičmi alebo pokojne úplne iná hlúposť. Kto má malé dieťa, určite pozná tú chvíľu, kedy už má proste pocit, že musí na chvíľu vypadnúť z domu a mať pokoj. Inokedy človek naopak potrebuje svoje pocity niekomu povedať. Niekomu sa vyrozprávať. Ale potom sú tu i veci, ktoré si skrátka musíte vyriešiť sami. Nedá sa totiž čakať, že to niekto urobí za vás.

Nezabudnite dýchať

Prvou dôležitou vecou, na ktorú veľa ľudí zabúda, je správne dýchanie. Hlboký nádych a dlhý výdych je veľmi účinná technika. Dokáže vás upokojiť, pomôcť vám zbaviť sa stresu, prekonať strach alebo upokojiť hnev.

Dobré dýchanie pomáha nie len pri športe, ale je to skvelá pomôcka i pri ostatných činnostiach, a pokiaľ budete čeliť akokoľvek nepríjemnej emócii, dýchanie je najlepší spôsob, ako chvíľkovú slabosť prekonať.

Pripomeňte si: [Osobnosť] Jaroslav Dušek – 5 dohôd, ktoré zmenia váš život k lepšiemu

Nepodliehajte panike

Ďalším dôležitým krokom je nepodliehať aktuálnym zlým pocitom a myšlienkam. Môžete ísť niečo robiť, alebo sa rovno nepríjemným pocitom postavte a urobte to, čo viete, že je správne, nie to, čo vám napovedá váš strach, hnev, úzkosť či iná emócia, ktorú si mať určite neprajete.

V každom prípade je dôležité nepodliehať panike a nezvesiť hlavu. Pokiaľ máte slabú chvíľu, tak to predsa ešte neznamená, že nemôžete ihneď pokračovať v tom, čo si prajete, akonáhle ju prekonáte. Je treba mať na pamäti, že nič nie je také hrozné, ako sa môže zdať a že ani ten najúspešnejší človek na svete sa v živote nevyhol slabým chvíľam.

Pokiaľ sa niekoho takého spýtate, určite vám potvrdí, že úspech predchádza pády a že to podstatné na tom je, aby ste sa nevzdali. Ak máte cieľ, tak sa ho nesmiete vzdať len preto, že prišla slabá chvíľa.

Tip redakcie: Psychológia investičných rozhodnutí pri dlhodobom hodlovaní kryptomien

Najčastejšia chyba investorov do kryptomien

Hádajte, aká? No samozrejme, predsa podliehanie emóciám. Emócie sú dobrý sluha, ale zlý pán. Pokiaľ im podľahnete, predáte v strate, zo strachu z ešte väčšieho pádu. Stratégia stop-loss, pokiaľ ju uvážene používate, je samozrejme v poriadku. Ale iná vec je úplná panika a neuvážený predaj v strate. Rovnako aj nákup po ohromnom náraste ceny.

Keď sledujete tú vertikálu, musíte si zachovať zdravý rozum a nepodliehať strachu zo zmeškaného vlaku, ktorý už ale pravdepodobne veľmi ďaleko nedôjde a mohol by vás naopak odviezť o niekoľko staníc naspäť.

Mohlo by vás zaujímať: Bohatstvo sa neukrýva len v kryptomenách

Stalo sa vám to?

Patríte k ľuďom, ktorí už toto poznajú z vlastnej skúsenosti? Výborne, pokojne mi napíšte, čo vás to naučilo do komentárov, budem rád. V každom prípade, rozhodne nepodliehajte slabej chvíli a obohatení o novú skúsenosť sa ďalej snažte splniť si svoje ciele, či už sú nimi bohatstvo, šťastná rodina, alebo trebárs len vnútorný pokoj a mier. Môžete si ich totiž splniť jedine vtedy, keď si ich udržíte i v slabých chvíľach.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.