Keď USA pred dvoma týždňami uzavreli svoje hranice, vo svete to vyvolalo veľký zmätok. Trumpova administratíva si vybrala jedinú krajinu, ktorú úplne neodrezala a tou bola, prekvapivo, Veľká Británia. Mnoho ľudí poukázalo na fakt, že to nie je dobrý výber vzhľadom na laxný prístup VB k opatreniam proti šíreniu koronavirusu.

Navyše, týmto unáhleným uzatvorením hraníc poriadne utrpela svetová ekonomika. Akciová indexy sa začali spamätávať až v utorok po tom čo FED vyhlásil, že bude neobmedzene tlačiť nové doláre.

1h Dow Jones Industrial Index
1h Dow Jones Industrial Index

Viac sme situáciu vo svete rozobrali na našom streame. Prihláste sa na odber BitLinku. Už je nás tam takmer 1000!

EXPERT blog: Je Bitcoin naviazaný na cenu akcií? Bitcoin si až na výnimky žije vlastným životom a to je dobre.

Korovnavirusu sa v USA darí

Spojené Štáty však teraz majú väčší problém, než len kolabujúcu ekonomiku. V rekordnom čase totiž zaujali prvé miesto v počte nakazených koronavirusom. To poukazuje na nepripravenosť USA a hlavne na nedisciplinovanosť obyvateľov tejto krajiny.

Situácia v USA je naozaj desivá. COVID-19 sa tam šíri extrémne rýchlo. Včera počet nakazených presiahol 100 000, aktuálne je to 104 000. Ešte vo štvrtok bola pritom na prvom mieste Čína a na druhom Taliansko.

V USA za posledný týždeň denne pribúdalo 10 000 nakazených. Včera to však bolo už 15000. Vírus sa tam šíri naozaj exponenciálne. To je problém z niekoľkých dôvodov.

Prečo COVID-19 najviac zničí USA?

Po prvé, nie každý má v USA zdravotné poistenie. Veľa ľudí tam žije z mesiaca na mesiac. Tým teraz kvôli korone vypadne príjem a ak sa nakazia, nebudú môcť vyhľadať lekársku starostlivosť.

Po druhé, Američanom sa vypomstí aj ich fastfoodová kultúra. Obezita je v tejto krajine normálna. Obézny človek má však väčšinou imunitu v zlom stave. neustále prežieranie sa  nezdravým jedlom napumpovaným, chemikáliami poškodzuje nie len zovňajšok, ale hlavne vnútro.

Ak to všetko spojíme s nedisciplinovanosťou, ktorou sú Američania známi a neschopnosťou Trumpovej administratívy, pozeráme sa na katastrofu v priamom prenose. To iste ovplyvní aj monetárnu politiku krajiny a môže to v konečnom dôsledku spôsobiť aj hyperinfláciu doláru! Viac sa dočítate v tomto článku.

Koronavirus najviac ohrozuje USA! – Spôsobí to nakoniec hyperinfláciu doláru?