BTC Bitcoin analýza

BTC sa podľa poslednej analýzy dokázal udržať na point of control 36 770 $. Následne tu našiel support a pokračuje v raste. Väčšina altcoinov však takýto rast nezaznamenala a výsledkom je preto rastúci trend dominancie hlavnej kryptomeny. Na druhej strane je to z dlhodobého hľadiska pozitívna správa, pretože Bitcoin bol vždy pri zmene trendu na rastúci ten prvý v ziskoch.

Bitcoin sa v čase písania obchoduje za 40 000 $ a po krátkej dobe už druhý krát testuje rezistentnú zónu. Prvá rezistencia sa skutočne nachádza až na hladine 41 000 $. Ďalšia oblasť rezistencie je na hladine 43 500 $, kde sa nachádza rezistencia z lokálnych maxím od ATH.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítajte si taktiež analýzu iných kryptomien – Analýza BTC, LTC, XRP, EOS – Stále máme problém preraziť dôležitú rezistenciu

Ukončí BTC dvojmesačnú štruktúru?

Zatiaľ teda nevieme, či sa cene podarí túto rezistenciu prekonať, no jedno je isté. Ak cena bude rešpektovať 43 500$, tak z dlhodobého hľadiska sa trend nezmenil a cena bude stále rešpektovať rezistenciu od ATH. Naopak už pri prerazení 41 000 $ môžeme hovoriť o ukončení sideway štruktúry, ktorá je aktuálna už dva mesiace.

Na strane objemov zatiaľ pokračuje rastúci trend no ak pri ďalšom raste bude maximum nižšie ako to predošlé, je dosť možné, že na prvý pokus rezistenciu neprekonáme. Okrem toho RSI je síce vo fáze prekúpenosti, no po vychladnutí je podstatne nižšie ako posledné lokálne maximum. Z krátkodobého hľadiska teda je ešte priestor na rast.

StormGain

Okrem predošlých analýz si môžete prečítať aj poslednú analýzu top highcapov – Analýza ETH, LTC, ADA a DOT – kde sa nachádzajú ďalšie targety?

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.