Akciové indexy zase padajú – Nepomohla ani 6,2 biliónová injekcia od FED-u

0
Economic-Crisis fed indeEconomic-Crisis fed indexx

Koronavirus výrazne spomalil svetovú ekonomiku. Ľudia nechodia vonku, nemíňajú, pretože im vypadol príjem a obchody sú zatvorené. Čoskoro prídu prvé vlny prepúšťania a kríza je za dverami. Mnohí odborníci sa zhodujú, že táto bude oveľa, oveľa horšia, než čo sme zažili v roku 2008. Svedčí o tom aj finančná politika USA.

Najsilnejšia finančná inštitúcia na svete – FED – nedávno ukázala svoju silu. Do ekonomiky poslala rekordný záchranný balíček, oproti ktorému sa 750-miliardová injekcia Európskej Centrálnej Banky javí ako konzervatívna investícia.

Ako sme informovali včera, FED vytlačil rekordných 6200 miliárd dolárov (6,2 bilióna). Včera však bol prvý apríl, a tak nám to mnohí z vás neverili. Takže, aby sme všetko uviedli na pravú mieru, je to pravda. FED sa zbláznil a cez víkend vytlačil ekvivalent HDP USA z roku 1990.

Ak ste toto ešte nečítali, tak by ste rozhodne mali!

(článok pokračuje pod odkazom)

FED dáva najlepší dôvod na nákup Bitcoinu – 6,2 BILIÓNOV dolárov vstúpilo do obehu

Ani rekordná finančná injekcia nepomáha

Drvivá väčšina týchto peňazí poputovala na účty najväčším americkým bankám, ktoré majú v americkej ekonomike investované ďalšie bilióny. Ich pozície sú však tesne pred likvidáciou. Ak by nedostali túto finančnú pomoc, čoskoro by všetky skolabovali a spolu s nimi aj zvyšok ekonomiky USA.

Banky sú teda nateraz v bezpečí, no akciové indexy ďalej padajú. Síce ešte nedosiahli nové dno, no týmto tempom ho čoskoro nájdu. Dow Jones Industrial Average včera otvoril 700 bodov pod marcovou close cenou. Na weekly grafe je v mínuse takmer bodov.

1D Dow Jones Industrial Average
1D Dow Jones Industrial Average

Index 500 najväčších amerických firiem – S&P 500 – je na tom v podstate rovnako. 1. apríla otvoril nízko a zavrel ešte nižšie.

1D S&P 500
1D S&P 500

Sme veľmi zvedaví, ako tieto indexy otvoria dnes. Bude to zase v mínuse? Vytvoria ďalší gap, alebo sa cez noc stalo niečo pozitívne?

Napovedať nám môže európsky index STOXX 50. Je to index päťdesiatich najväčších európskych firiem. Ekonomika EÚ je s USA previazaná, takže očakávame, že americké indexy budú po otvorení vyzerať viac menej rovnako:

1D EU STOXX 50

Bankári vedia, že nemôžu zastaviť Bitcoin – niečo ale chystajú!

Sledovať akciové indexy je v poslednom čase zaujímavejšie, než sa pozerať na kryptomeny. No pre porovnanie, Bitcoin je dnes 6% v pluse a opäť zápasí s rezistenciou na hladine 6600$. Ak ju prekoná, vytvorí vyššie krátkodobé high a pravdepodobne sa čoskoro dostane na 7000 $.

Za rast Bitcoinu môžu pravdepodobne hromadné nákupy veľrýb na trhu. Pred dvoma d+nami totiž pribudlo 1,5 miliardy USDT tokenov a v marci sa kapitalizácia ˇďalšieho stablecoinu – USDC – zvýšila o 230 miliónov. To naznačuje, že do trhu s kryptomenami prúdia nové peniaze.

Aktuálnu situáciu sme rozobrali v tomto článku:

Bitcoin späť na 6650 $ – Môže za to 1,5 miliardy USDT?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance