bull bear bitcoin

Celková nálada na kryptomenách sa oveľa zlepšila po prudkom prepade Bitcoinu pod 4 000 USD. Bitcoin však čaká neľahká úloha v podobe prekonania silnej rezistencie 7 000 USD, kde bola cena už niekoľkokrát odmietnutá.

BTC/USD
BTC/USD

Túto rezistenciu sme už niekoľkokrát skúšali preraziť a vždy bola cena silno odmietnutá. To spôsobilo aj to, že uptrend začal pomerne zásadne spomaľovať. Ale zdá sa, že aj napriek spomaľovaniu a nižším rastovým objemom Bitcoin nenachádza dostatočný počet shortových limitných bariér.

Objemy BTC/USD
Objemy BTC/USD

Nejeden analytik by určite povedal, že tento rast musí byť potrestaný vyliatím smerom nadol. To by tejto technickej analýze maximálne sedelo, pretože rastové objemy klesajú a zároveň sa na dennom grafe formuje dvojitá bearish divergencia na CCI.

divergence BTC/USD
Divergencia BTC/USD

Skrátka to vyzerá ako príkladný dojazd do rezistencie a potom prudký zostup dole. Tento setup má však jediné ale… Na to, aby to išlo dole, musia prísť na scénu masívne predajné príkazy. A vzhľadom k tomu, že sa nachádzame na veľmi nízkej likvidite, predajné príkazy vôbec prísť nemusia a býci to môžu v pokoji vytiahnuť nad 7 200 USD. Viac-menej zapínajú a vypínajú supporty/rezistencie, ako si zmyslia.

Akciové indexy zase padají – Nepomohla ani 6,2bilionová injekce od Fedu

Korelácia s S & P 500 a ďalšími indexmi

Táto situácia je veľmi špekulatívna a doteraz sa v nej úplne nevyznám. Budem rád, keď k téme Bitcoinu a recesie pridáte svoje názory. Bitcoin bol približne týždeň dosť korelovaný so správaním indexov a reagoval s menším oneskorením na preslovy Donalda Trumpa. Posledné dni sa mi tá korelácia zdá úplne náhodná, pretože indexy padajú a Bitcoin rastie.

Podľa môjho názoru sa Bitcoin stále hľadá medzi akciovými indexmi a zlatom. Chvíľu kopíruje pohyby zlata (posledných pár dní) a chvíľu kopíruje akciové indexy.

Záver analýzy

Osobne očakávam ešte nejakú väčšiu prasačinu od veľkých hráčov. Zhodiť to dole a potom to pomaly vyťahovať hore mi príde jednotvárne. Osobne verím, že príde pohyb k 7 200 USD a nebudú potrebné ani veľké objemy, keď vypnú shortové objemy na rezistencii. Avšak väčšina pohybových indikátorov bude veľmi vysoko, preto osobne čakám ešte pullback do priestoru medzi 5 000 – 6 000 USD.

Bitcoin a pokles
Bitcoin a pokles

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Ján Čuraj.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance