Bitcoin je podľa Grayscale bullish ako v roku 2016! Tieto metriky to dokazujú

0

Šedá eminencia na trhu s kryptomenami – spoločnosť Grayscale, ktorá sprostredkováva obchodovanie kryptomien inštitucionálnym investorom – nedávno publikovala štúdiu, podľa z ktorej vyplýva, že Bitcoin je na tom podobne ako v roku 2016. V tomto roku začal bullrun na trhu s kryptomenami, ktorý vyvrcholil parabolickým rastom z 2017.

Spoločnosť Grayscale sa zamerala na analýzu blockchainu a porovnanie špekulatívnych coinov na trhu (adresy, kde sa coiny pohli v posledných 90 dňoch) proti adresám Hodlerov – adresy, kde sa coiny nepohli viac než tri roky. Index HSI (Hodler-Speculator Index) vykazuje historické maximá.

Na tomto webe sme niekoľko krát informovali, že počet HODLovaných mincí dosahuje historické maximá. 

Pomer HODLerov vs. špekulantov dosahuje ATH

HSI index podľa Grayscale ukazuje, že ľudia vnímajú Bitcoin ako dlhodobú investíciu i keď v posledných rokoch prešiel obdobiami s vysokou volatilitou, nemajú záujem predávať ho. Podobne, ako v roku 2016. Dlhodobý sentiment na trhu je teda jasný. Hodnota Bitcoinu by mala pokračovať v raste.

Bitcoin HODLeri vs špekulanti
Bitcoin HODLeri vs špekulanti – Zdroj. Grayscale/CoinMetrics.com

“This chart looks potentially promising for Bitcoin, as there are a growing number of Holders relative to a small number of Speculators in the market,”

“Tento graf vyzerá nádejne, keďže na trhu zaznamenávame zvyšujúce sa množstvo hodlerov oproti relatívne malému množstvu špekulantov.”

– povedal autor štúdie Phil Bonello

“Všimnite si podobnú štruktúru ako v roku 2016.”

Vakcína proti korone spôsobí pád Bitcoinu – tvrdí Robert Kiyosaki

Bitcoin 18 mesiacov pred ustanovením nového historického maxima?

Súčasný stav Bitcoin pripomína ten z roku 2016 – 18 mesiacov pred dosiahnutím súčasného historického maxima. S touto naratívou súhlasí aj manažér fondu Capriole.

Potenciál Bitcoinu si všimla aj investičná spoločnosť MicroStrategy, ktorá v polovici Augusta nakúpila 21 000 BTC. Firma nedávno potvrdila, že v septembri svoju pozíciu ešte navýšila a momentálne má v portfóliu BTC v celkovej hodnote 400 miliónov dolárov.

Bullish sentiment vykazuje aj počet Bitcoinov, ktoré sa nepohli jeden rok. V súčasnosti už presahuje 50% všetkých mincí v obehu.

Počet Bitcoinov HODLovaných viac neź jeden rok
Počet Bitcoinov HODLovaných viac než jeden rok

“Táto metrika poukazuje na silnú odhodlanosť súčasných BTC investorov. Tiež demonštruje, že Bitcoin sa skutočne stáva úložiskom hodnoty a špekulatívnou komoditou, ktorá sa nakupuje iba kvôli profitu. Súčasní vlastníci Bitcoinu ho držia aj napriek vysokej volatilite tohto aktíva.”

– dodáva Bonello

Myslíte si, že Bitcoin do roku 2022 porastie na 50 000 $?

View Results

Loading ... Loading ...