Fibonacci obrazok

Bitcoin za posledný týždeň zaznamenal relatívne slušný rast. Jeho hodnota sa zvýšila o takmer 5% a strach z ďalších prepadov pod 10 000 $ je nateraz zažehnaný. Analytici dokonca začínajú hovoriť o novom tohtoročnom high a pokračovaní bullrunu.

My sme v utorok publikovali analýzu v ktorej sme odhadli, ako vysoko by mohol ísť. Prečítajte si ju, ak chcete vedieť názor profesionálneho obchodníka.

Neviem ako vy, ale ja v ďalší bullrun nemám takú dôveru. Zdá sa mi, že septembrová korekcia Bitcoinu nebola dostatočne hlboká. To, čo teraz vidíme na trhu s kryptomenami, je iba dead cat bounce a čaká nás ešte posledná veľká vlna smerom dole. Bitcoin ňou otestuje supporty z mája-júla 2020 a na jeseň sa odrazí smerom hore.

Fibo metóda ukazuje supporty a rezistencie pre Bitcoin

Ako hlboko teda budeme stúpať, než príde ďalší prepad? Nuž, teraz, keď máme dobrú predstavu o lokálnom maxime a minime, môžeme použiť fibo metódu.

(obchodujeme podľa európskej burzy Bitstamp)

4h BTC/USD - Bistamp - Fibo metóda
4h BTC/USD – Bistamp – Fibo metóda

Naučte sa obchodovať podľa fibo metódy. Je to jednoduché! Všetko dôležité nájdete v tomto článku.

Bitcoin sa aktuálne obchoduje tesne pod hladinou 11 000 $, čo je silná rezistencia. Tesne nad ňou leží fibo hladina 0,5, kde sme sa zastavili včera. Bitcoin sa následne stiahol pod 11k, kde doteraz konsoliduje.

Nad sebou má posledné dve silné fibo hladiny. V súčasnosti sa nachádzame v strednedobom a dlhodobom uptrende, môžeme teda očakávať, že Bitcoin dosiahne aspoň jednu z nich. Aj drvivá väčšina analytikov na internete (vrátane toho nášho) sa zhoduje, že Bitcoin spraví ďalší pohyb nad jedenásť tisíc.

Tesne nad 11 400 $ sa nachádza hladina 0,618. Na hranici daily close z 1.9. – 11 900 $, sa nachádza 0,786 fibo hladina, ktorá je druhým kandidátom na vrchol súčasného rastu. Neočakávame, že by sa Bitcoin dostal o moc vyššie, keďže v ceste mu bude stáť silná rezistencia na okrúhlych  12 000 $.

Ak by sa to však stalo, v bude vytvorenie dvojitého vrcholu na cene cca 12 500 $. Tým by Bitcoin zmazal všetky septembrové straty. Tu už by bolo namieste pozrieť sa aj na prvú fibonacci extension hladinu – 1,618, ktorá sa nachádza na maxime z roku 2019, teda na 14 000 $. 

Takýmto pohybom by Bitcoin potvrdil bullrun a súčasná korekcia by samozrejme bola dávno za nami. Prepad pod 10 000 $ bude krajne nepravdepodobný a túto možnosť prikladáme skôr pre zaujímavosť.

A ako to vidíte vy? Na ktorej fibo hladine skončí súčasný rast?

View Results

Loading ... Loading ...
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance