bull bear bitcoin

Medvede na trhu s kryptomenami začali tento týždeň úradovať a Bitcoin zaznamenal straty o 1500 $. Support na hladine 8500 $ síce zatiaľ drží, no BTC naň už zase klope. Pod ním máme kľúčovú hladinu 8 200 $. Jej prerazenie otvorí cestu k ďalšiemu poklesu, teoreticky aj na nové tohtoročné low.

Bitcoin zatiaľ neprejavuje známky, že by sa mal zotaviť zo súčasnej korekcie a odporcovia si už pripravujú svoje 4k-5k Tweety. Zatiaľ je však priskoro na takéto závery. Po takmer dvojmesačnom rallye musela prísť nejaká korekcia. Ak si však trochu oddialime graf, môžeme si všimnúť oveľa väčšiu korekciu, ktorá trvá už viac než dva roky.

Môže vás zaujímať: V Iráne začnú využívať Bitcoin ako ochranu pred sankciami

Bitcoin na weekly grafe vytvára stále nižšie vrcholy

Crypto rallye z roku 2017 bolo legendárne a drvivá väčšina kryptomien sa z neho ani po dvoch rokoch nespamätala. Bitcoin rozhodne nie je výnimkou. Po historickom maxime z decembra 2017 (20 000 $) sa na začiatku leta 2019 vyšvihol na slušných 14 000 $ a tohtoročné rallye skončilo na 10 500 $. To ukazuje, že Bitcoin je ešte stále v bear markete.

1W BTC/USD - Gemini
1W BTC/USD – Gemini

Ak sa udržíme pod klesajúcou trendline naznačenou na grafe, bude to naozaj veľký problém. Veľa ľudí však svoje nádeje vkladá do halvingu, ktorý obmedzí infláciu a zníži tlak medveďov o 900 BTC denne (cca 7 miliónov €).

Špekulujeme – Bitcoin nám tvorí ďalší fraktál – Do halvingu budeme padať!!!

Svetlo na konci tunela

To by mohlo Bitcoinu poskytnúť dostatočný boost na prekonanie dlhoročného downtrendu. Nesmieme zabudnúť ani na stúpajúcu trendline, ktorú tvorí dno z prelomu rokov 2018-2019 a tohtoročné januárové dno.

Na grafe sa tak vytvoril rovnoramenný trojuholník, ktorý sa však už končí. Očakávať teda môžeme zvýšenú volatilitu a možno aj niekoľko odrazov od oboch trendline, než sa Bitcoin rozhodne, ktorú prerazí. Vzhľadom na množstvo pozitívnych fundamentov a pokrok, ktorý trh s kryptomenami spravil v posledných rokoch, je veľmi pravdepodobné, že to dopadne dobre a čaká nás ešte poriadny rast.

Momentálne je však stále v hre aj bearish scenár, podľa ktorého by sme do konca roka mohli otestovať low na hladine 3200 $.

Myslíte si, že Biden naozaj vyhral podvádzaním?

View Results

Loading ... Loading ...
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance