Správy – Čierny deň na akciovom trhu – V Iráne začnú využívať Bitcoin ako ochranu pred sankciami

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Vo včerajšom článku sme vás informovali o veľkom prepade na krypto trhu. Dnes zakrvácali aj akcie s indexmi. Dokonca ide o jeden z historicky najväčších prepadov v histórii vôbec. Akcie Amazonu, Google, Apple stratili takmer 10 %, čo sa každý deň nevidí. Za celým prepadom má byť údajne koronavírus.

Na našom YouTube kanáli BitLink práve vyšla víkendová analýza trhu. Mrknite na ňu, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje pod videom)

Bitcoin konsoliduje

V dnešnom obedňajšom článku sme vás informovali o konsolidácii všetkých kryptomien vrátane BTC. Aj počas druhej polovice dnešného dňa – chvalabohu – pokračuje Bitcoin zatiaľ v konsolidácii. Nie je sa čomu diviť. Po takom veľkom bearish pohybe je namieste aj začiatok minimálne menšej konsolidácie. Cenový prepad v najbližších dňoch by už nemusel byť až tak hrozný.

Na webe coin360.com môžeme vidieť, že väčšina altcoinov počas minulých 24 hodín mierne rástla. Hlavne altcoiny ETH a XRP sú v 8 % zisku.

Panika na akciovom trhu

Nielen na kryptomenách, ale aj na akciovom trhu môžeme od začiatku tohto týždňa sledovať jeden z historicky najväčších výpredajov. Akcie Apple, Microsoftu a Amazonu stratili v prieme vyše 9 %. O nič lepšie na tom nie sú ani akcie Facebooku či Netflixu. V zisku za posledných 24 hodín je len hŕstka akcií. Rovnaký cenový vývoj sme mohli počas dnešného dňa sledovať aj na indexovom trhu.

CEO Virgin Galactic sa vyjadruje o Bitcoine

Jeden z bývalých manažérov Facebooku a súčasný riaditeľ vesmírnej spoločnosti Virgin Galactic, Chamath Palihapitiya, sa nedávno rozhovoril o kryptomenách. Myslí si, že každý človek by mal vlastniť aspoň zlomok BTC. Minimálne 1 % celého svojho kapitálu. Bitcoin môže byť taká bezpečná investícia v prípade vypuknutia krízy.

Irán by mal využívať Bitcoin

Saeed Muhammad, veliteľ Zboru islamských revolučných gárd, vyzval občanov tohto štátu, aby používali Bitcoin a obišli tak ekonomické sankcie uvalené Spojenými štátmi americkými. Irán dokonca už od roku 2018 zvažuje vytvorenie vlastnej kryptomeny. Kedy bude vytvorená zatiaľ nie je známe.

Prečítajte si tiež

Prečo Bitcoin tak rýchlo padá? Toto je hlavný dôvod

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.