Vitalik Buterin o budúcnosti Etherea – Tieto zmeny chystáme v novej verzii ETH 2.0

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Vitalik Buterin, 25-ročný spoluzakladateľ Etherea, je priekopníkom vo svete kryptomien. V roku 2014 získal Buterin štipendium od spoločnosti Peter Thiel v hodnote 100 000 dolárov za prácu na vývoji platformy Ethereum a súvisiacej digitálnej meny „Ether” spolu s otvoreným programovacím jazykom, ktorý umožňuje vývojárom vytvárať decentralizované aplikácie blockchainu.

Výskumník, programátor a spisovateľ, ktorý sa narodil v Moskve a vyrastal v Toronte, má v súčasnosti odhadovanú hodnotu majetku v rozmedzí medzi 50 až 150 miliónov dolárov, pričom väčšinu svojho majetku má v kryptomene Ethereum. Minulý týždeň hovoril počas futbalovej konferencie Blockchain v Port so známymi osobnosťami o kryptomenách a budúcnosti Etherea.

Prečo má Ethereum budúcnosť

Vitalik Buterin: Jednou z veľkých vecí, ktoré je potrebné oznámiť, je skutočnosť, že blockchain bol pred piatimi rokmi len o Bitcoine. Ale teraz je sieť oveľa väčšia ako vtedy. Je rozdelená na samostatné priestory, ktoré majú veľa rôznych vízií.

Ethereum dapps budú bezpečnejšie. Postará sa o to nová Ethereum Trus Alliance. Chcete vedieť viac?

Pokiaľ ide o Bitcoin, je to decentralizovaná kryptomena bežiaca na blockchaine. Či už Ethereum alebo Bitcoin bol vytvorený s jasným cieľom, decentralizovať svet financií a možnosť vyhnúť sa štátnym reguláciám. Blockchain je len nástroj, ktorý umožňuje tieto konkrétne veci.

Jedným z prvých príkladov decentralizovaných vecí, ktoré sa dejú v sieti Ethereum a ktoré nie sú menou je DMS, čo je druh decentralizovanej alternatívy k systému názvov domén – v podstate decentralizuje zoznam adresy URL [webová adresa]. Ďalším príkladom je projekt s názvom OpenCerts. Zaznamenáva si univerzitné diplomy a iné druhy certifikátov a ukladá ich na blockchain Etherea. Takže, ak si chcete overiť niečí certifikát, môžete naskenovať blockchain a skontrolovať, či existuje a či ešte nebol zrušený.

Ďalším dôležitým priestorom je podnikové sledovanie. Táto myšlienka hovorí, že používame verzie blockchainu na špeciálne účely. Niekedy nazývané súkromné ​​blockchainy – ktoré sú iba čiastočne decentralizované. Je to menej radikálne ako nahradenie všetkých korporácií. Súkromné blockchainy by mohli nájsť využitie vo veľkých spoločnostiach.

Čo čítať ďalej?

Oplatí sa kúpiť Ethereum? 5 dôvodov, prečo bude ešte rásť

Zdroj:
coindesk.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.