Ako zhodnocovať kryptomeny cez staking. Zdroj: shutterstock.com/Tada Images

Držíš kryptomeny na burze, ale s väčšinou neobchoduješ? Na burze Binance môžeš využiť službu staking a zhodnocovať tak svoje kryptomeny. Dokonca je tento spôsob vhodný aj pre začiatočníkov, ktorí nemajú dostatočné skúsenosti na to, aby vedeli zarobiť obchodovaním.

Kryptomeny s vysokým ziskom

Na úvod treba povedať, že zisk zo stakingu sa na burze môže meniť každý deň, rovnako aj ponúknuté mince. Preto odporúčame aktívne sledovať ponuku a prispôsobovať sa danej situácii. To isté platí aj pre držiteľov kryptomien mimo búrz.

Na burze Binance najčastejšie nájdeme možnosti stakingu kryptomien s odmenou od 5 do 100 %, ako sme vás informovali v našom minulom článku o špeciálnej Binance staking akcii. V súčasnosti sa hodnota zisku najlepších kryptomien pohybuje na hodnote okolo 50 %. Ide napríklad o tokeny WOO, ATOM a NEAR. Tieto odmeny sú fixné a budeš ich dostávať každý deň po dobu uzamknutia mincí (najčastejšie 30, 60, 90 a 120 dní). Po skončení akcie získaš celú odmenu a môžeš pokračovať ďalej v stakovaní (dovtedy sa zisk môže zmeniť, prípadne sa oplatí iné kryptomeny viac stakovať).

Prehlaď najvýnosnejších kryptomien na Binance staking
Prehľad najvýnosnejších kryptomien na Binance staking. Zdroj: binance.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Častá otázka v prípade stakingu na burze Binance je vyplácanie odmien. V tomto prípade záleží od typu stakingu, ktorých máme niekoľko. U všetkých si môžeš kryptomeny kedykoľvek vybrať , pretože sa neviažu na určité obdobie. Jediné, na čo si treba dávať pozor, je vyplatenie odmeny, ktoré prebehne naraz až po skončení celého obdobia, alebo aj každý deň, prípadne v iné určené obdobie. Pri flexibilnom type stakingu získavaš odmenu každý deň, pri presne špecifikovanom období, napríklad na 30 dní, až po skončení celého obdobia.

Pozor na riziká

Slepo nasledovať tie najziskovejšie kryptomeny môže byť v konečnom dôsledku ešte väčšia chyba ako keď by sme kryptomeny nezhodnocovali cez staking. Treba si v prvom rade dávať pozor na kryptomeny, ktoré si vyberieme. Pri niektorých hodnota skôr dlhodobo klesá alebo stagnuje. Určite by sme neodporučili zároveň držať celý svoj kapitál na službe 3. strán, čiže búrz.

Ako správne nastaviť systém stakovania

Optimálne je zvážiť pomer zisku s rizikovosťou kryptomeny. Pokiaľ má kryptomena zisk 50 % ročne, ale hodnota klesla od maxima o 90 %, tak je to varovný signál, že tejto minci sa aj napriek peknej odmene  treba skôr vyhnúť. Nie je správne zároveň si vybrať iba jednu kryptomenu, ale diverzikovať kapitál do viacerých z nich. Prečo je to tak správnejšie sa dozvieš v tomto článku: Ako si vytvoriť ideálne kryptomenové portfólio. Návod pre investora

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance