Pád kryptomien DOGE, XRP a ADA
Pád kryptomien DOGE, XRP a ADA. Zdroj: Shutterstock.com/Anna Shalygina

Legendárny investor a manažér hedžových fondov Jim Cramer sa obáva pádu kryptomien ADA, XRP a DOGE. Podľa jeho slov sa môžu zrútiť až na totálne dno, čo by trh s kryptomenami mohol znášať veľmi ťažko, keďže sú tieto kryptomeny naviazané na ďalšie blockchainové projekty. Čo ho k tomuto názoru vedie?

Pád kryptomien ADA, XRP a DOGE

Jim Cramer sa obáva pádu niektorých altcoinov a snaží sa varovať investorov. Počas relácie Mad Money uviedol, že tento scenár očakáva v prípade kryptomien ADA, XRP a DOGE. Ide o prekvapivú predpoveď, nakoľko práve tieto kryptomeny prežívajú pozitívne fundamentálne obdobie. Sieť Cardano, ktorá spravuje token ADA, patrí k najaktívnejším blockchainom z hľadiska vývojárskej aktivity. Sieť Dogecoin bude s veľkou pravdepodobnosťou využívaná na Twitteri a ekosystém Ripple sa blíži k veľkému víťazstvu v súdnom spore proti SEC-u. Nič teda nenasvedčuje tomu, že by sa natívne tokeny týchto sietí mali zrútiť.

Prečítaj si tiež: 5 najväčších káuz Bitcoinu, ktoré poškodili jeho povesť. Poznáte ich?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cramer však aj napriek tomu varoval investorov, že stále nie je neskoro, aby tieto kryptomeny predali. Považuje ich totiž za nadhodnotené. Populárny investor skritizoval aj stablecoin USDT, a to hlavne vďaka rezervám spoločnosti Tether, ktoré doteraz neboli objasnené.

Aj keď sa komunita snaží držať kryptomeny nad vodou, podľa Cramera táto bublina čoskoro praskne. Vyhliadky kryptomien do budúcnosti sú zatiaľ nejasné. Určitá časť analytikov očakáva masívny rast začiatkom roka 2023, zatiaľ čo druhá časť očakáva ďalší pokles, ktorý spôsobí politika FED-u.