Trh s kryptomenami je v záverečnom kole poklesu
Trh s kryptomenami je v záverečnom kole poklesu. Zdroj: Shutterstock.com/PeachShutterStock

Skúsený komoditný stratég agentúry Bloomberg Mike McGlone tvrdí, že trh s kryptomenami sa nachádza v záverečnej fáze korekcie, aj keď stále hrozí pád Bitcoinu až na hranicu 10 000 dolárov. Z dlhodobého hľadiska sa však podľa slov stratéga nemusíme obávať. Blockchainová technológia skôr či neskôr naplní svoj veľký potenciál, čoho výsledkom bude obnovený rastúci trend kryptomien.

Kryptomeny klesli až o 80 % a na základe tohto stavu si myslím, že sa nachádzame v záverečnej fáze poklesu, ale nebude to ľahké. Kľúčová vec, ktorú som sa naučil pri obchodovaní v poklese, je, že tieto trhy takmer všetkých obchodníkov pripravia o peniaze. Treba si uvedomiť jednu dôležitú vec. Pokles na trhoch neprežívajú len kryptomeny, ale všetky trhy okrem komodít. A to je problém. Ak neklesnú komodity, FED bude naďalej pokračovať v sprísňovaní,“ uviedol McGlone.

Prečítaj si tiež: Generálny riaditeľ burzy Coinbase: „Peniaze klientov z FTX boli všetky ukradnuté. Je to podvod“

Trh s kryptomenami prežije, ale…

Analytik z agentúry Bloomberg nepovažuje cenu jednotlivých kryptomien za dôležitú. Cena je iba nástrojom pre špekulatívne obchodovanie. Dôležitou je podľa jeho slov technológia, ktorá má skutočne potenciál pretvoriť svet. Svet však zatiaľ kryptomeny prirovnáva k bubline z rokov 2000 a 2002. V súčasnom svetovom dianí však musíme byť pripravení na ďalší pokles.

Spočiatku, keď sa trh prepadol, myslel som, že sa to nezastaví, a to najmä pre vysokú volatilitu. Ak sa však trhy vymania z tohto konsolidačného pásma, očakávam ďalší pokles. Bitcoin stále vidím na úrovni 10 000 až 12 000 dolárov,“ dodal McGlone.

Na záver série rozhovorov sa populárny analytik vyjadril aj k nedávnemu kolapsu burzy FTX, ktorý vyvolal padajúce domino spoločností. Tieto pády podľa McGlone môžu v roku 2023 ďalej pokračovať.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.