V dnešnom svete sa staking kryptomien vyvinul na jednu z najlukratívnejších metód zarábania a investovania. Ide predovšetkým o proces, pri ktorom je validátor výhradne zodpovedný za overenie digitálnych aktív uzamknutých v decentralizovanej kryptomenovej sieti. Výsledkom tohto kroku je zlepšenie integrity, konzistencie a bezpečnosti siete. V tomto článku budeme skúmať kryptomenové projekty, ktoré majú najvyššiu návratnosť investícií.
Algorand (ALGO)
Algorand bol vytvorený, aby vyriešil problém škálovateľnosti blockchainu a zároveň vytvoril ekonomiku bez hraníc. Zároveň zachováva decentralizáciu a bezpečnosť. Algorandu sa podarilo vytvoriť ekonomiku, ktorá sa môže pochváliť nízkymi transakčnými poplatkami. Používa odlišný konsenzuálny algoritmus nazývaný Pure Proof of stake (PPoS). Výsledkom je, že väčšina jeho vkladov je benevolentná, čo bráni škodlivým aktérom pôsobiť v systéme. Za ALGO je možné získať odmeny za staking v rozmedzí od 5 % do 10 %, v závislosti od platformy.
Cosmos (ATOM)
Cosmos umožňuje novým začínajúcim podnikom bez námahy budovať blockchainové služby pomocou prispôsobených a decentralizovaných funkcií. Týmto spôsobom by mohli rôzni poskytovatelia blockchainových služieb spolupracovať s celou komunitou. Validátori sa podieľajú na prevádzke Cosmosu, ktorý patrí medzi najlepšie stakingové kryptomeny. Prostredníctvom Delegated Proof of Stake (dPoS) môžu autorizovať vytváranie nových reťazcov a overovať transakcie. Cosmos možno nazvať „Internet blockchainov”. Mohlo by to byť preto, že spája nespočetné množstvá blockchainov do jednej siete. Umožňuje teda optimálny prenos všetkých tokenov. ATOM poskytuje ročné výnosy okolo 8,32 % na rôznych burzách.
Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.
Mohlo by ťa zaujímať – Obchodníci začínajú vo veľkom uprednostňovať staking ETH
Polkadot (DOT)
Na rozdiel od PoS, Polkadot používa mechanizmus na podporu viacerých validátorov. Mnohí investori uprednostňujú vkladanie aktíva do stakingových fondov Polkadotu. Okrem toho spoločnosť rozdáva aj atraktívne symbolické odmeny. Tie sú ponúkané v pomere k množstvu práce a nie k veľkosti vkladu. Na rôznych platformách, ako je Crypto.com, môžete získať pôsobivú ročnú percentuálnu mieru 14,5 %.
Tezos (XTZ)
Mena, ktorú vytvoril Authur Breitman, využíva na spracovanie sieťových úprav architektúru riadenia reťazca. Kryptomena využíva formu Liquid Proof of stake (LPoS). Minca XTZ, vyrobená prostredníctvom procesu „baking”, poháňa sieť. „Pekári” sú bohato odmeňovaní za staking ich XTZ, čo umožňuje validáciu nových blokov. Ročná návratnosť investícií Tezos sa odhaduje na 5 až 6 %. To sa však môže výrazne líšiť v závislosti od trhových podmienok.
ETH 2.0
Ethereum nie je napriek svojej popularite najziskovejším stakingovou mincou. Ide však o najpoužívanejšiu blockchainovú sieť s viac ako 2800 decentralizovanými aplikáciami. Je naliehavá potreba ju škálovať. Jeho ďalšia veľká aktualizácia, Ethereum 2.0, ho premení na sieť Proof of stake. Tá umožní decentralizovaným aplikáciám škálovať a zabezpečiť sieť. Hoci je zlúčenie Etherea 2.0 stále v počiatočnom štádiu, v sieti možno použiť natívny token. Na to budete potrebovať 32 ETH. V súčasnosti sa ročná návratnosť investícií pohybuje medzi 5 % až 7 %.
Binance Coin (BNB)
Jednou z najvýznamnejších a celosvetovo najpoužívanejších kryptomenových búrz je Binance. Táto platforma poskytuje svojim používateľom rôzne služby. BNB je známa svojou schopnosťou umožniť používateľom delegovať svoje mince validátorom bez toho, aby museli obmedzovať počet mincí, ktoré je možné delegovať. Odmeny za staking BNB sú zvyčajne okolo 30 % ročne. Je to pre nestálu povahu poplatkov účtovaných burzou.
Lisk (LSK)
Lisk je open-source blockchain technológia, ktorá slúži ako vstupná brána do blockchainu. Najlepšia vec na Lisku je, že umožňuje investorom, vývojárom a projektantom vytvoriť si svoje vedľajšie reťazce. Pretože je platforma postavená na Javascripte, je pre nových projektantov alebo vývojárov jednoduchšie zapojiť sa a ťažiť z výhod značných výnosov. Na burzách vrátane Atomic Wallet a Coinbase je odhadovaná návratnosť investícií 5 % až 6 % ročne.
Prečítaj si tiež – Využívate Cardano na staking? Burza Coinbase zvyšuje odmeny!