Burza Coinbase hlási zaujímavé novinky pre staking Cardana
Burza Coinbase hlási zaujímavé novinky pre staking Cardana. Zdroj: Shutterstock, JLStock

Využívate Cardano na staking? Najväčšia americká kryptomenová burza Coinbase hlási výrazné zvyšovanie odmien.

Coinbase hlási zaujímavé novinky pre staking

Americká burza Coinbase oficiálne oznámila, že pridáva odmeny za staking natívneho tokenu ADA.

Ide o veľmi zaujímavý krok burzy, ktorá tak v podstate reaguje na úspešné obdobie blockchainu Cardano. Svojou reakciou to potvrdil aj produktový manažér Rupmalini Sahu, ktorý poukázal na rastúcu trhovú kapitalizáciu tokenu ADA a celkovo projekt opísal ako flexibilný, udržateľný a škálovateľný blockchain. Sahu na záver dodal, že burza plánuje v roku 2022 pokračovať v rozširovaní stakingového programu.

Mohlo by ťa zaujímať: Dosiahne LUNA ďalší výrazný nárast? Čo hovoria analytici?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Cardano je blockchain, ktorý spravuje kryptomenu ADA. Celý projekt pracuje na konsenze Proof-of-stake, čiže sieť nie je zabezpečená ťažbou, ako napríklad v prípade BTC, ale tak, že ľudia vkladajú časť svojich podielov ADA. Ako odmenu dostávajú podiel z novo vyťažených tokenov ADA. Pre mnohých používateľov môže byť tento proces časovo náročný a tu vstupujú na trh burzy ako Coinbase. Aktuálne burza uvádza ročný výnos na úrovni 3,75 %, ktorý sa bude prerozdeľovať každých päť až sedem dní.

Token ADA sa za posledných 7 dní poriadne vyšvihol, keď dosiahol profit až 34,46 %.

ADA/BUSD
ADA/BUSD, 30m TF. Zdroj: TradingView

Burza Coinbase dlhšie obdobie zaostávala v kótovaní. Aktuálne podporuje až 168 rôznych kryptomien. Začiatkom roka 2021 to pritom bolo iba 60.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance