Dôležité správy z Ameriky, Ruska a Južnej Kórei

Novinky Správy zo sveta kryptomien.
Správy zo sveta kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/PogorelovaOlga
BitmarketsKvakomat mobil

Nový návrh zákona z 10. Januára z USA sa zameriava na boj proti terorizmu tým, že ponúka odmeny za informácie, ktoré vedú k odhaleniu financovania terorizmu prostredníctvom kryptomien.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý napísal Pavel Sihelník.

Ako by mal zákon vyzerať?

Návrh zákona, predložený Kongresu Tedem Buddem (R-NC), výboru pre finančné služby domov, navrhuje nezávislú finančnú technologickú pracovnú skupinu.

Druhá časť zákona znie:

„Je to názor Kongresu, že federálna vláda by mala uprednostniť vyšetrovanie teroristického a nelegálneho využívania nových finančných technológií, vrátane digitálnych mien.

Pracovnú skupinu Fintech bude riadiť tajomník ministerstva financií a bude obsadená piatimi federálnymi riaditeľmi a štyrmi osobami zo súkromného sektoru, z neziskových organizácií a bankového sektoru.

Zákon taktiež vyzýva k vytvoreniu fondu FinTech Leadership in Innovation Fund, ktorý by inšpiroval vývoj programov a metód detekcie využívania digitálnych mien medzi teroristami. Tento fond by mohol poskytnúť granty univerzitám, spoločnostiam, nevládnym organizáciám a všetkým jednotlivcom, ktorí by mohli prispievať k výskumu nástrojov pre detekciu terorizmu.
V Máji 2017 bol predložený návrh zákona, ktorý by vyžadoval, aby užívatelia, ktorí prekročia hranice USA, deklarovali svoje krypto-obchodná aktíva, v prípade, že prekročia viac ako 10 000 dolárov. Cieľom zákona bolo bojovať proti praniu peňazí, ktoré sú často zdrojom financovania teroristov.

Kórejská vláda sa zatiaľ nezhodla

V reakcii na zasadnutie národných politických výborov členka komisie Choi Jong-ku Choi Jong-ku vysvetlila, ako môžu vyzerať regulácie kryptomien:

„Vláda uvažuje o zastavení všetkých virtuálnych menových zmenární.

Podľa správy Hong Nam-ki, ministerky pre koordináciu vládnych politík, uviedla, že vládny úradníci  majú stále rôzne názory na túto otázku. Centrálna banka Južnej Kórei zverejnila komentár, ktorý môže signalizovať iný prístup k využitiu kryptomien a technológií, ktoré zabezpečujú ich funkcionalitu.

Stane sa Rusko ďalšou ťažiarskou veľmocou?

Čína je už dlhú dobu vďaka nízkym energetickým tarifám veľmocou miningu. Mnoho veľkých ťažobných spoločností má v blízkosti svojej pobočky nejaké elektrárne. Prečo začína byť Rusko druhou takou veľmocou?

Prečo práve Rusko?

Zdá sa, že sa určité percento ťažiarov prelieva do Ruska. V súčasnej dobe sa oznamujú prvé investície do elektrární, ktoré investori kupujú spoločne s nehnuteľnosťami určenými výhradne na ťažbu. Ruský podnikateľ Aleksey Kolesnik potvrdil, že v budúcnosti kúpi dve elektrárne pre ťažbu kryptomien – cituje správa z miestnych novín Kommersant.

„Kolesnik zaplatil asi dve miliardy dolárov za obe elektrárne – hoci si nie je istý, či a kedy začne s plánmi na zahájenie ťažby kryptomien.”

Dôveryhodnosť projektu a jeho budúcnosť je v rukách Ruskej vlády, ktorá pokročila vo svojom pohľade na kryptomeny v zemi.

Minulý týždeň miestne média uviedli, že ruské ministerstvo financií oficiálne vypracovalo návrh zákona, ktorý by legalizoval obchod s kryptomenami na regulovaných burzách v zemi.

„Prezident Vladimír Putin navrhol vytvorenie nadnárodného krypto-obchodu, ktorý má byť prijatý členom skupiny BRICS a EEU.”

Očakáva sa, že Rusko do Júla 2018 legalizuje a upraví obchod s kryptomenami.

Minulý mesiac nebol k trhu láskavý, kvôli každodenným výskytom divokej volatility. To však nezastavilo masívny príliv užívateľov, ktorí chcú obchodovať s kryptomenami. Nie je prekvapivé, že sa v Rusku objavujú ďalšie veľké ťažiarske spoločnosti, pretože dopyt po krypto-obchode rastie – čo nevyhnutne zaťažuje sieť

Pre ďalšie spravodajstvo o tejto téme nás sledujte na našom Facebooku.

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.