Generačná obmena kryptomenám pomôže

Okazio PCBitmarkets

Kryptomeny sú fenoménom, ktorý nadchol najmä mladých ľudí. O tom niet pochýb. Práve mladí ľudia sú s technológiami oveľa viac zžití ako staršie generácie a tak nikoho neprekvapí, že práve oni sa o kryptomeny zaujímajú oveľa viac. To isté platí aj pri investovaní do kryptomien, kedy najviac investorov, ktorí vložili do kryptomien financie majú zhruba 25 až 30 rokov.

Získajte exkluzívne analýzy a pohľady na trh za 10€ mesačne na webe Trading11

Baby boomers vs generácia Millenials

V dnešnom článku sa budeme pozerať na to, ako môžu generačné obmeny na trhu práce zmeniť situáciu aj na kryptotrhu. Prvou významnou generáciou je tá najstaršia, ktorá by ešte mohla reálne celosvetovú finančnú situáciu ovplyvniť (a určite ju aj ovplyvní). Táto generácia sa nazýva Baby boomers (ľudia narodení po Druhej svetovej vojne, zhruba v 50.rokoch minulého storočia). Až takmer 1.1 miliardy ľudí na svete by sa malo nachádzať práve vo veku, kedy sa pomaly, ale isto, začnú pripravovať na odchod do dôchodku. Väčšina z týchto ľudí spadá práve do generácie Baby boomers, ktorá sa radí medzi najbohatšie generácie vôbec.

Na druhej strane sa nachádza generácia mileniálov. Sú nimi ľudia starší ako 20 rokov, ktorých príchod ako pracovnej sily je na všetkých trhoch vo veľmi veľkom očakávaní, pretože by malo ísť o najväčšiu generáciu ľudí, ktorá kedy vstúpi do zamestnania. Je tomu tak preto, že podľa odhadov by malo do generácie známej ako Millenials spadať až 1.8 miliardy mladých ľudí. Napríklad iba v USA, by mala budúci rok generácia Millenials tvoriť až 36% celkovej populácie Ameriky. To v preklade znamená, že každý tretí človek v Amerike sa bude nachádzať vo veku medzi 22 až 37 rokov.

Nástup Millenials môže kryptomeny vystreliť do nebies

Prečo sú ale tieto informácie podstatné? Napríklad, preto, že ak by sme sa pozreli z čisto finančného hľadiska iba na vplyv Baby boomers na finančné trhy, tak nás môžu výsledky prekvapiť. Od 80.rokov minulého storočia totižto Baby boomers (v tom čase mali zhruba 30+ rokov), pomohli pri každej finančnej kríze, ktorá nastala.

A pomohli myslíme určite v dobrom, pretože väčšina z nich práve v časoch krízy chcela investovať na klasických finančných burzách a tým pomohla ekonomike sa dostať z najhoršieho. Práve fakt, že táto generácia postupne prestane investovať môže spôsobiť, že najbližšia kríza by mohla trvať oveľa dlhšie. Nová generácia, Millenials, totižto nemusí mať vôbec žiadny dôvod investovať na finančných trhoch, s ktorými nemajú žiadnu skúsenosť. To by spôsobilo oveľa dlhšie zotavovanie sa zo zlej ekonomickej situácie.

Práve tu však prichádzajú na rad kryptomeny. S nimi majú totižto Millenials oveľa viac skúseností a tak keď príde možnosť výhodne investovať práve do týchto aktív, väčšina z nich sa chopí šance a svoje financie vloží do Bitcoinu, Etherea, Litecoinu a podobných mien. Podľa prieskumov až 17,2% Millenials už investovalo do kryptomien, zatiaľ čo iba 2% zo všetkých Baby boomers investorov vložili svoje financie do týchto technológií. Navyše, v dnešnom svete je úplne bežné, že mladí ľudia opustia aj svoje zamestnania preto, aby mohli začať budovať vlastnú kariéru v kryptosvete. Je teda jasné, že kryptomeny sú naozaj in.

Z rovnakého prieskumu vyšla aj iná zaujímavosť. Až 27% z opýtaných Millenials si myslí, že Bitcoin je dôveryhodnejší ako banky (9 ročná história vs 400 ročná história). Dokonca si v priemer až 42% opýtaných myslí, že do 10 rokov budeme úplne bežne používať Bitcoin vo svojich životoch.

Burzový trh premeškal svoju šancu

Podľa Federal Reserve of St.Louis sa väčšina Millenials už rozhodla investovať svoje peniaze. A ak nie priamo investovať, tak si minimálne už svoj trh vybrali. Ako asi sami tušíte, malo by ísť o kryptomenový trh, ktorý tak úplne odstavil tradičné trhy. Millenials totižto hľadajú práve taký trh, ktorého najlepšie roky iba čakajú. Navyše až 60% zo všetkých Millenials nemá vôbec žiadnu skúsenosť s tradičnými trhmi a ani sa nesnažia to zmeniť.

Práve naopak. Millenials sa budú čo najviac zameriavať na kryptotrh a to s jediným cieľom. Nájsť novodobé FAANG (Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Google) a ich akcie a prostredníctvom toho si finančne prilepšiť. Budú sa tak snažiť vytvoriť svoj vlastný „digitálny boom,” ktorého priamou súčasťou budú aj oni sami.

Kto teda pomôže pri najbližšej finančnej kríze?

Nikto. Žartujem. Niekto snáď určite. Avšak s určitosťou to nebudú Baby boomers, ktorí postupne odchádzajú do dôchodku. O generácií X (generácia medzi Baby boomers a Millenials), môžeme tiež pochybovať, keďže všeobecne sa generácia X označuje ako chudobnejšia ako Baby boomers. Pomôžu nám teda Millenials?

O tom by sa dalo z časti tiež pochybovať. Až 75% totižto navštívilo/navštevuje vysokú školu, čo by sa na prvý pohľad malo zdať ako pozitívum. Na druhú stranu, ale treba povedať, že veľká väčšina z nich práve kvôli vysokej škole nepracuje vôbec alebo má iba brigádnické práce. Navyše, najmä v Amerike a Británií končí veľká väčšina študentov s obrovským dlhom, ktorý musia splácať.

Podmienky teda nie sú ideálne. Ak už by totižto aj Millenials našli financie na investovanie, tak by si zvolili kryptomeny, čo by klasickým trhom vôbec nepomohlo. Aj napriek tomu, že by kryptomeny mohli z takejto situácie veľmi benefitovať (predsa len ich počiatok siaha práve ku začiatku poslednej krízy), je otázne či sa Millenials naozaj rozhodnú riskovať, kedže väčšina z nich ešte nezažila krízu, ktorá by mala dopad priamo na nich (na ich prácu, nezamestnanosť, úrokovú mieru, infláciu a podobne). Málokto z generácie Millenials sa dostal do priameho kontaktu s krízou v 2008-09 a preto je otázne, ako sa zachovajú počas najbližšej krízy.

Záver

Nepochybne bude mať obmena generácií na pracovnom trhu veľký vplyv aj na to, ako a kam budú ľudia investovať svoje peniaze. Odliv Baby boomers a naopak príliv Millenials by však mohol pre kryptomeny znamenať značné pozitíva. Mladí ľudia sú totižto oveľa viac orientovaný na technológie, digitálny svet a hlavne na trh, ktorý ešte nepovedal svoje posledné slovo. A tým by mal byť práve kryptotrh.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
bravenewcoin.com

txbFreedum fighter mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.