Google skúma možnosti Blockchainu, láka i Buterina

BITmarkets BITmarkets

Internetového giganta Google poznáme všetci. Niekoľko z vás, čitateľov, sa pravdepodobne dostalo na tento web cez jeho vyhľadávač. Je teda prirodzené, že sa takáto firma zaujíma o najnovšie technológie, medzi ktorú Blockchain jednoznačne patrí. Poďme sa teda pozrieť, aké plány má s Blockchainom Google.

Google, velikán na poli internetových vyhľadávačov, do ktorého spadá takisto YouTube a ďalšie služby, sa tak trochu aktívne zapája do podpory nových technológií. Blockchain teda nie je výnimkou. S pomocou tejto novej technológie chce docieliť pokrok v oblasti svojej vlastnej cloudovej platformy. Tým by sa Google udržal o veľký krok pred konkurenciou.

Google a Blockchain

Ak však príde reč na Blockchain, nie je Google žiadnym nováčikom. Podľa firmy CB Insights je Google jedným z najväčších investorov do blockchainových startupov a spoločností. Spolupráca s väčšinou z nich nie je ani údajne verejne známa. Google Ventures, spadajúca momentálne pod spoločnosť Alphabet, podľa informácií CB Insights investovala napríklad do Ripple, LedgerX, Veem a ďalších. Postoj spoločnosti potvrdil aj viceprezident Googlu Sridhar Ramaswamy. Podľa jeho slov však zatiaľ nemá firma žiadny hotový produkt a na vývoji pracuje len malý tím ľudí.

„Rovnako ako je to u iných nových technológií, máme tím ľudí, ktorí skúmajú potenciálne využitie Blockchainu. Zatiaľ je ale príliš skoro na to, aby sme mohli špekulovať o možných možnostiach či plánoch,” povedal hovorca spoločnosti Google.

Bude zakladateľ Etherea pracovať pre Google?

Zdá sa, že Google sa na svojej ceste za blockchainom obzerá po ľuďoch, ktorí by spoločnosti vo vývoji významne pomohli. Na svojom Twitterovom účte sa zakladateľ Etherea, Vitalik Buterin, pýtal svojich priaznivcov, či by mal prijať ponuku od Googlu a zanechať vývoj Etherea. V príspevku zároveň zverejnil časť e-mailovej korešpondencie medzi ním a náborárkou zo spoločnosti Google. Je teda nepravdepodobné, že by išlo o omyl.

Mohlo by vás zaujímať: Ethereum Sharding sa blíži! – Vitalik Buterin zverejnil čiastočný PoC

Internetový gigant sa ocitol v rozpore s niekoľkými ďalšími spoločnosťami, ktoré tiež skúmajú možnosti využitia technológie Blockchainu. Zdá sa, že sa cítia miene pozadu. Krok spoločnosti nalákať na palubu zakladateľa a vývojára Etherea Vitalika Buterina sa tak javí ako snaha dostať sa pred konkurenciu.

V spojitosti so spoločnosťou Google je takisto možné spomenúť alianciu, ktorú vytvorili  bývalí zamestnanci firmy s cieľom vytvárať svoje vlastné blockchainové projekty. Jej názov je xGoogler Blockchain Alliance (skrátene GBA). Väčšina členov aliancie má už skúsenosti v oblasti blockchainov. Niektorí dokonca úspešne vedú projekty či spoločnosti. GBA má veľký potenciál stať sa rovnocenným a silným konkurentom Googla, ak sa podarí členom aliancie zhromaždiť dostatočný počet „chytrých hláv” a prostriedkov pre vývoj a vznik sľubných blockchainových produktov.

Záver

Spoločnosti, obzvlášť tie technické, sa často predbiehajú, kto príde ako prvý s nejakou novou technológiou. Že sa tak deje aj pri Blockchaine nemôže nikoho prekvapiť. Možno sa však môže zdať zarážajúce, že pokroková firma, akou je Google, tento krok trochu zaspala.

Naše najnovšie video:

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa k odberu notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Takisto nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.