[Správy] Wall Street obchoduje Bitcoin už viac ako dva roky

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Wall Street obchoduje Bitcoin viac ako dva roky • Bithumb zverejnil 11 ukradnutých kryptomien a plánuje kompenzáciu • Ethereum bude mať nový ERC1155 štandard určený pre videohry • Ethereum je menej centralizovaný ako Bitcoin • Binance Uganda, prvá Cash-to-Crypto burza je online a prijíma registrácie • Uphold si otvára dvere pre obchodovanie s ICO v USA • Prečo je 70% ICO tokenov nezalistovaných • Indický NPTEL spolu s IBM poskytnú 12-týždňový online kurz zameraný na blockchain • Sacramento Kings ťaží Ethereum 

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Správa dňa

Zatiaľ čo prebiehali debaty o tom, kedy vstúpi Wall Street do obchodovania s kryptomenami, jedna spoločnosť z Wall Street už dva roky obchoduje Bitcoin. Je to spoločnosť Susquehanna. V rozhovore pre NY Times vyjadril Bart Smith, šéf skupiny digitálnych aktív v Susquehanna, svoju podporu blockachanu a kryptomenám:

“Veríme, že táto technológia a táto trieda aktív zmení niektoré aspekty finančných služieb a myslíme si, že to bude navždy.”

Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Bithumb má plán odškodnenia

Juhokórejská kryptoburza Bithumb sa vyjadrila ku krádeži z minulého týždňa. Spočiatku burza odhadovala, že škody spôsobené hackerským útokom predstavovali približne 35 miliárd KWR (31 miliónov USD). Táto suma bola revidovaná na približne 19 miliárd KRW (17 miliónov USD).

Burza Bithumb poskytla zoznam 11 kryptomien, ktoré boli ukradnuté. Sú to BCH, BTC, ELF, ETH, ETHOS, GNT, HSR, KNC, OMG, VEN a XRP. Taktiež odhalila svoj plán na kompenzáciu všetkých postihnutých používateľov. Opätovne zdôrazňuje, že za incident preberá plnú zodpovednosť. Poškodení však musia požiadať o kompenzáciu, aby boli oprávnení dostať odškodnenie. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Ethereum bude mať nový ERC štandard

Ethereum v nasledujúcich týždňoch sa chystá ďalší nový štandard. Známy ako ERC-1155, tento nový štandard je určený hlavne pre odvetvie videohier. Podľa dostupných informácií je možné vykonať až 200 operácií na jednu transakciu. To je veľký míľnik v škálovateľnosti. Ešte dôležitejšie je, že tento systém bude pracovať so zastupiteľnými a nezameniteľnými položkami. Pre nadšencov videohier je toto riešenie v súčasnosti najjednoduchšie. Veľkou otázkou je, či herní vývojári ERC1155 prijmú a začlenia do svojich projektov. Viac sa dočítate TU: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Ethereum je decentralizovaný

Štúdia, ktorú urobil profesor Cornell Sirer ukázala, že menej uzlov Ethereum je spojených s organizáciami ako je to u Bitcoinu. To znamená, že viac uzlov v sieti Ethereum prevádzkujú jednotlivci ako firmy. Údaje ukazujú, že uzly Etherea sú v latentnom priestore a tiež geograficky viac rozmiestnené po celom svete. Ethereum uzly pochádzajú z rôznych druhov miest, menších sietí a domácich entít, na rozdiel od Bitcoinu, ktorého väčšina uzlov (56%) je v dátových centrách.

Binance založila prvú fiat-to-crypto burzu

Binance práve spustila svoju burzu typu fiat-to-crypto. Binance Uganda je navrhnutá na spárovanie krypto s ugandským šilingom. Stránka momentálne prijíma nové registrácie používateľov, aj keď nie je známy dátum, kedy sa začne obchodovanie na platforme. Binance hovorí, že prvých 20 000 používateľov, ktorí sa zaregistrujú, dostane 0,5 Binance coinu BNB) ako poďakovanie za ich podporu. Jeden BNB stojí približne 14,00 USD. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Krypto-firmy prenikajú na burzy v USA

Zdá sa, že medzi kryptospoločnosťami začali preteky na prevzatie maklérov licencovaných v USA. Po Coinbase, ktorá získala makléra Keystone Capital je tu spoločnosť Uphold, ktorá oznámila, že dosiahla dohodu o kúpe spoločnosti JNK Securities Corp, člena burzy v New Yorku a maklérskeho obchodníka s cennými papiermi, licencovaného SEC a FINRA. Uphold si takto otvára dvere pre obchodovanie s regulovanými ICO v USA. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

70% ICO tokenov je nezalistovaných

Nedávny prieskum z ICOrating.com poukazuje na problémy, s ktorými sa stretávajú projekty pri zalistovaní ich tokenu na renomovanej burze. ICOrating uvádza, že projekt musí najskôr úspešne dokončiť fázu ICO. Ak sa nepredajú tokeny v tejto fáze, dopyt bude nízky a kryptoburzy nebudú mať záujem. ICOrating informuje, že len 22% ICO, ktoré boli dokončené v 1. štvrťroku tohto roka, by mohli mať svoje tokeny zalistované. To je o 10% menej ako v predchádzajúcom štvrťroku. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Vzdelávanie – India plus IBM

Indický National Programme on Technology Enhanced Learning (NPTEL) sa spojil s IBM, aby poskytol 12-týždňový online kurz, ktorý bude zahŕňať architektúru a dizajn blockchainu, ako aj rôzne prípady jeho použitia. Kurz bude k dispozícii na webových stránkach NPTEL od júla 2018 a jeho cieľom je vybaviť študentov koncepčnými a praktickými zručnosťami potrebnými pre rastúci blockchain priemysel. Viac sa dočítate TU: https://www.ethnews.com/ (v EN)

Charita

V Golden 1 Center, ktorá je domovským stánkom NBA tímu Sacramento Kings sa teraz ťaží Ethereum. Vivek Ranadive povedal, že tím bol veľkým fanúšikom Ethereuma a chcel urobiť niečo, čo by pomohlo miestnej komunite. Voľba padla na ťažbu kryptomeny. Zisk z ťažby pôjde do miestnej černošské komunity, ako súčasť charitatívneho programu. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.