Najčastejšie otázky o kryptomenách
Najčastejšie otázky o kryptomenách. Zdroj: Shutterstock.com/Good luck images

Kryptomeny sú pomerne mladý trh, ktorý v ľuďoch vzbudzuje dodnes mnoho otázok. To, čo naozaj ľudí zaujíma, možno zistiť priamo z údajov spoločnosti Google. Po hlbšej analýze môžeme dospieť k záveru, že nasledujúce vyhľadávania na Google súvisia so zvedavosťou investorov. Poďme sa pozrieť, aké otázky ľudí najviac trápia.

Čo sú kryptomeny?

Kryptomenový trh existuje už 13 rokov a napriek tomu je táto otázka dodnes najčastejšia. Okrem slova kryptomeny je často hľadaným výrazom aj slovo krypto. Tento trend do značnej miery naznačuje slabé vzdelanie na globálnej úrovni v oblasti kryptomien. Je tu teda priestor pre ďalšie vzdelávanie.

Ako investovať/kúpiť/obchodovať kryptomeny?

Ďalšia skupina otázok sa týka priamo investovania do tohto sektoru. Tieto otázky sú na popredných priečkach napriek tomu, že kryptomeny klesajú počas celého roku 2022. Naznačuje to však aj neznalosť mnohých ľudí o procesoch investovania do kryptomien, čo znamená, že procesy by sa mali zjednodušiť.

Čo je to ťažba kryptomien?

Niektorí účastníci trhu chcú pasívny príjem z ťažby kryptomien. Mnohým sa to aj darí a vidina rýchlej návratnosti investície častokrát vedie nováčikov k vyhľadávaniu práve tejto otázky.

Ťaženie kryptomien
Ťaženie kryptomien. Zdroj: Shutterstock.com/Phonlamai Photo

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: TOP kryptomeny na staking v roku 2022

Prečo kryptomeny padajú?

Korekcia kryptomien trvá od novembra 2021. Niet sa preto čo čudovať, že jedna z najvyhľadávanejších otázok sa týka prepadu cien. Mnohé projekty dokonca na istý čas zastavia alebo blokujú financie. To všetko vyústilo do negatívneho sentimentu investorov, ktorí hľadajú odpovede na internete.

Ako kryptomeny fungujú?

Častokrát sa potenciálni investori snažia nazhromaždiť čo najviac informácií o trhu, do ktorého chcú investovať, a preto hľadajú informácie o tom, ako fungujú kryptomeny. Pochopenie toho, ako fungujú, pomáha odhaliť mnohé skryté riziká, ktoré môžu negatívne ovplyvniť investíciu.

Ako vytvoriť kryptomenu?

Rebríček top otázok podľa Google v oblasti kryptomien uzatvára otázka o ich tvorbe. Mnohí totižto špekulujú nad vlastným projektom, ktorý považujú za viac výhodný v porovnaní s cudzími projektmi. Tvorba tokenu je v podstate otvorená pre väčšinu civilizácie, no bez reálneho použitia je takýto token odsúdený na neúspech.

Mnohé otázky určite nie sú prekvapením, no netreba zabúdať na to, že kryptomeny existujú iba 13 rokov. Vyhľadávanie týchto otázok je preto výsledkom stále dynamicky sa rozvíjajúcej adopcie, ktorá ak dozreje, môže podporiť rast cien kryptomien z dlhodobého hľadiska.

Mohlo by ťa zaujímať: 5 kvalitných kryptomien, ktoré sa Binance chystá zaradiť do svojej ponuky

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance