Bitcoin sa môže dostať na 80 000 dolárov
Bitcoin sa môže dostať na 80 000 dolárov. Zdroj: Shutterstock.com/Orpheus FX

Populárny kryptomenový analytik sa opäť vyjadril k možnej cenovej budúcnosti vlajkovej kryptomeny. Cieľ je podľa neho jasný a dosiahnuteľný. Bitcoin by na základe jeho predikcie mal dosiahnuť 80 000 dolárov už v budúcom roku.

Bitcoin na 80 000 dolároch v roku 2023

Posledné dni naznačovali pozitívny obrat na trhu s kryptomenami, ktorý bol však počas predošlých dní zastavený negatívnym fundamentom v podobe údajného krachu druhej najväčšej kryptomenovej burzy FTX. Aj napriek týmto udalostiam zastáva populárny analytik so pseudonymom Moustache pozitívnu prognózu. Vychádza z veľmi zriedkavého ukazovateľa v rámci technickej analýzy. Ide o tzv. „megaphone pattern“, známy aj ako reverzný symetrický trojuholník, ktorý ukazuje dosiahnutie vyšších maxím a nižších miním od novembra 2021.

Prečítaj si tiež: Aktuálne: Bitcoin opäť klesá, začala finálna kapitulácia?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Práve podľa tohto patternu, by sa Bitcoin v lete roku 2023 mohol vyšplhať až na 80 000 dolárov. Moustache uviedol, že si tento obrazec všimol po tom, čo sa po klesajúcom trende objavili po sebe idúce vyššie maximá a nižšie minimá, ktoré by mali potvrdiť rastúci trend. Bude zaujímavé sledovať, ako sa BTC dokáže vyrovnať so situáciou po tvrdom páde z 8. novembra. V čase písania tohto článku sa jeho cena pohybovala na úrovni 18 384 dolárov.

Skúsený obchodník Ali Martinez tvrdí, že rast nastane jedine v tom prípade, ak sa BTC dokáže v nasledujúcich dňoch vrátiť na úroveň 20 700 dolárov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance