1. Ciele neberte príliš vážne
Stanovenie cieľov má mnoho potenciálnych nevýhod. O tejto téme sa toho už napísalo veľa. Nebudem to tu rozoberať do detailov. Patria medzi ne: pocit zlyhania, keď ich nedokážete dosiahnuť, nedostatočná pracovná snaha po dosiahnutí ľahkého cieľa, neflexibilné smerovanie atď.
Moje najväčšie problémy s cieľmi sú: 1. nikdy nie sú presné alebo vedecké. Vždy ide o nejaký náhodný odhad. V našom odvetví sa podmienky na trhu menia príliš rýchlo. 2. Zaberajú príliš veľa času (a nákladov) na diskusiu.
Pre tieto dôvody si jednoducho stanovte cieľ, pracujte na jeho dosiahnutí, a ak ste ho už dosiahli, stanovte si nový cieľ. Neberte to príliš vážne. Príliš sa na to neupínajte.
Na záver uvediem jeden príklad. Keď spoločnosť Binance začínala, stanovili sme si cieľ stať sa do troch rokov jednou z top 10 búrz na svete. Stali sme sa svetovou jednotkou za 5 mesiacov. Nezastavili sme sa.
2. Hovorte nie včas a často
Najúčinnejším nástrojom na úsporu času je povedať „nie”.
Ak chce niekto diskutovať o „dôležitom”, ale nejasnom partnerstve, odmietnem to. Ak ma niekto pozve na stretnutie s nejakým prominentom, ale bez jasného cieľa, odmietnem. Keď ma niekto pozve na výstavu do galérie, odmietnem. Keď ma niekto pozve na F1, takisto to odmietnem. Futbalový zápas? Nie… Samozrejme, na tieto podujatia chodím s priateľmi. Štandardná odpoveď je však nie.
Týmto spôsobom ušetrím čas na dôležitejšie veci, aj keby som mal zostať sám v hotelovej izbe. Môžem premýšľať a sústrediť svoju myseľ na dôležitejšie veci, ako je písanie tohto článku.
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Čítaj tiež: Dnes sa tvoria budúci kryptomenoví milionári. Budete medzi nimi?
3. Prílišná komunikácia je zlá
Príliš málo komunikácie škodí. Príliš veľa komunikácie škodí tiež. Ak musíte neustále prehnane komunikovať, aby niečo fungovalo, niečo nie je v poriadku. Musíte vyriešiť základný problém.
4. Veci, ktorým sa treba vyhýbať v komunikácii
-
Nerobte to v starom štýle typu „tu je to, čo sa vám chystám povedať, čo hovorím, a čo som vám práve povedal”.
-
Stačí, ak si vyberiete časť „to, čo hovorím”.
-
-
Nezačínajte vetou „dnešný program je nasledovný…”
-
Začnite priamo prednášať.
-
-
Nezačínajte vetou „počujete ma? Vidíte moju obrazovku?”
-
Vopred si otestujte svoje zariadenia a ihneď začnite hovoriť k veci.
-
-
Nezačínajte vetou „ďakujem, že ste sa pripojili…”
-
Začnite priamo prednášať.
-
5. Pokojná myseľ
Mám pokojnú povahu. Rozsah mojich emócií je zvyčajne menší ako rozsah iných. Pociťujem intenzívne emócie, ale nestáva sa mi, že by som bol prehnane nadšený alebo smutný. Mať pokojnú povahu pomáha v situáciách, kde ste pod veľkým tlakom, v ktorých sa ako začínajúci podnik v novom rýchlo sa rozvíjajúcom odvetví často ocitáme.
Časť tejto osobnosti je prirodzená. Iné časti sú natrénované. Verím v teóriu simulácie, ktorá mi veľmi pomáha udržiavať pokojnú a chladnú hlavu.
Ďalšou z vecí, ktorá pomáha, je dodržiavanie vysokých etických noriem. Keď vieme, že robíme správne veci, nemusíme si robiť také starosti. Vďaka tomuto som psychicky odolný. To, že máme pozitívny vplyv na svet, mi tiež dosť pomáha.
Záver
Tento článok je prevzatý z blogu burzy Binance a prešiel jazykovou a štylistickou úpravou v rámci redakčnej prípravy. Predchádzajúce princípy a zásady zakladateľa najväčšej kryptomenovej burzy si môžete prečítať v odkaze nižšie. Článok bol vydaný v rámci spolupráce s burzou Binance.
Čítaj tiež: Životné princípy a zásady úspechu miliardára a zakladateľa burzy Binance Changpeng Zhaoa (1. časť)