Terra plánuje byť najväčším držiteľom BTC na Zemi!
Terra plánuje byť najväčším držiteľom BTC na Zemi! https://www.shutterstock.com/Diego Ioppolo

Binance

Spoluzakladateľ Terraform Labs Do Kwon priznáva, že cieľom projektu Terra je stať sa v konečnom dôsledku najväčším držiteľom Bitcoinu na svete. V súčasnosti je najväčším „hodlerom“ bictoinov legendárny zakladateľ siete – Satoshi Nakamoto.

Terra a Bitcoin

Terra je uprostred veľkého plánu získať bitcoinové rezervy v hodnote 10 miliárd dolárov na vytvorenie hotovostného systému podporovaného Bitcoinom v rámci UST, natívneho stablecoinového ekosystému, čím sa vytvorí decentralizovaná devízová rezerva.

Dôvod, prečo sa chcem dostať k 10 miliardám dolárov, je ten, že okrem Satoshiho budeme najväčším samostatným držiteľom Bitcoinu na svete,“ povedal Kwon v rozhovore.

V súčasnosti má spoločnosť Michaela Saylora MicroStrategy najväčšiu bitcoinovú pokladnicu s BTC v hodnote viac ako 5,8 miliardy dolárov. To znamená, že na to, aby Terra splnila svoje predsavzatie, musí prekonať v počte držaných BTC najprv  MicroStrategy.

Čítaj tiež: MicroStrategy kúpilo ďalších 4,167 bitcoinov za 190 miliónov dolárov

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Cieľom spoločnosti Terra je byť najväčšími decentralizovanými peniazmi v kryptomenách… Cieľom nie je byť najväčším stablecoinom na blockchaine Terra,“ povedal Kwon v nedávnej epizóde Unchained Podcast.

Kwon ďalej tvrdí, že súčasťou étosu za budovaním stablecoinového systému podporovaného Bitcoinom je zachovať dôveru v UST vo všetkých blockchainových ekosystémoch. Zatiaľ čo UST môže byť dôveryhodný v ekosystéme Terra, generálny riaditeľ hovorí, že BTC prepožičia svoju reputáciu, aby vyhral nad ostatnými sieťami.

Terra a cena Bitcoinu

Ciele Terry sa začali už postupne realizovať v praxi. Spoločnosť nedávno ohlásila pravidelné nakupovanie bitcoinov, ktoré sa už deje. Podľa niektorých analytikov, ako je napríklad známy kryptomenový analytik a Youtuber Coin Bureau, možno vidieť za nedávnym rastom Bitcoinu práve avizované nákupy Terry. Tieto okrem rastu najväčšej kryptomeny môžu stimulovať aj rast tokenu LUNA, ktorý je natívnym tokenom na blockchaine Terry. LUNA dosiahla nové ATH a v čase písania článku sa pohybuje v cene 115,8 USD.

Spoločnosť Terra v súčasnosti drží bitcoiny v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Pre investorov je však dôležitá správa, že spoločnosť vo svojich nákupoch bude pokračovať.

Čítaj ďalej: TOP kryptomeny, ktoré kúpiť v apríli 2022 – ich rast bude pokračovať

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre