5 krajín, kde vyhľadávanie slova Bitcoin vzrástlo o trojnásobok

Novinky Vyhľadávanie bitcoinu vzrástlo
Vyhľadávanie bitcoinu vzrástlo. Zdroj: Shutterstock.com/Intan Dzunurain
BITmarkets BITmarkets

Zatiaľ čo tradičné svetové médiá plnia svoje stránky varovaním pred nákupom Bitcoinu, najúspešnejšia kryptomena trhá tohtoročné rekordy. Počet vyhľadávania hesla Bitcoin na Google sa v niektorých krajinách až strojnásobil. Najvýraznejšie v týchto piatich štátoch.

Nigéria

Nigéria je ďalšia z radu krajín s kolabujúcou ekonomikou a hlbokých prepadov hodnoty štátnej meny. Nedávna história rovnako postihnutých štátov, menovite Turecka, Venezuely, Iránu či Kene, preukazuje tendenciu obyvateľstva prechádzať k stabilnejším uchovávateľom hodnôt, ako sú zlato a Bitcoin.

Volatilita ceny Bitcoinu, ktorá je pre neinformovaného pozorovateľa enormná, je v porovnaní s prepadmi mien krajín postihnutých hyperinfláciou stále pokojnou a spoľahlivou hladinou uprostred rozbúrených vôd štátnej ekonomiky. Napríklad cena venezuelského bolívaru zažíva prepady tvoriace až 95 % straty svojej hodnoty denne.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Venezuela: Príbeh o kolapse krajiny s neuveriteľným nerastným bohatstvom

Holandsko

Holandsko so 17 miliónmi obyvateľov je druhou krajinou v poradí štátov, v ktorých hlad po Bitcoine rastie.

Holandsko je centrom mnohých udalostí a meetupov a Holanďania majú jednoducho nové technológie a Bitcoin v obľube. O povedomie o najväčšej súčasnej kryptomene sa zasadil aj miliardár Brock Pierce, ktorý pomocou Bitcoinu v Amsterdame zakúpil sídlo v hodnote 1,2 mil. $.

V apríli sa tiež koná európsky summit o platbách a v máji bude Holandsko hostiteľom megatech konferencie zameriavajúcej sa na blockchainové technológie.

Juhoafrická republika

Región Južnej Afriky je jednotkou vo využívaní bitcoinových platieb. Približne 10 % populácie vlastní Bitcoin a iné kryptomeny alebo s nimi obchoduje.

Pre občanov je Bitcoin ideálnym nástrojom na uskutočňovanie zahraničných transakcií ponúkajúcich spoľahlivosť, rýchlosť a nízke poplatky.

Nízke regulácie v krajine sú tiež dobrým znamením pre tamojších kryptomenových investorov a ich atraktivita stále rastie. Dôkazom je okrem iného výrazné zvýšenie objemu googlení hesla Bitcoin pochádzajúce z juhoafrických IP adries.

Rakúsko

Náš sused minulý týždeň hostil jeden z významných summitov týkajúcich sa blockchainu a prilákal tak na svoje územie investorov, delegátov a nadšencov do kryptomien z celého sveta.

Podobné udalosti majú zvyčajne za následok zvýšený dopyt po Bitcoine a všeobecný mediálny záujem, čo sa v Rakúsku presne stalo.

Bude zaujímavé sledovať, či sa naplní rovnaký scenár aj vo Francúzsku, ktoré bude budúci týždeň miestom ďalšej udalosti s názvom Paris Blockchain Week.

Švajčiarsko

Hoci je švajčiarsky frank jednou z najstabilnejších mien na svete, obľuba kryptomien medzi Švajčiarmi rastie. Dôvodom môže byť všeobecná, veľmi dobrá finančná gramotnosť a hnuteľnosť aj nižších tried švajčiarskych občanov.

Dostupnosť kryptomien je vo Švajčiarsku na vysokej úrovni. Bitcoin možno zakúpiť prakticky na každom nádraží. Luxusný zürišský hotel The Dolder Grand navyše oznámil, že začne akceptovať platby za služby práve v Bitcoinoch.

Aby toho nebolo málo, švajčiarska obdoba Amazonu Digitec Galaxus tiež oznámila chystané spustenie prijímania platieb v kryptomenách.

Zdá sa, že Švajčiari chcú mať opäť vo finančnom svete náskok.

Záver

Počet vyhľadávaní hesiel Bitcoin a informácií s ním spojených rastie. Po dlhej dobe rastie i cena a predajná panika, zdá sa, opadá. Bude zaujímavé sledovať koreláciu medzi nárastom záujmu o informácie vzťahujúce sa ku kryptomenám a cenou na kryptomenových trhoch. Blýska sa na lepšie časy?

Zdroj:
thebitcoinnews.com

Čo čítať ďalej?

Toto je hlavný dôvod prvoaprílovej mega pumpy Bitcoinu – Poznáme vinníka!?!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Marek C.