5 kľúčov k bohatstvu – prieskum tajných komnát (2. diel)

0

V druhom diele nás čakajú ďalšie kľúče k bohatstvu. Minule sme odomkli prvé dvere, za ktorými sa nachádzajú peniaze, materiálne bohatstvo a finančná sloboda. Tentokrát nás na našej výprave za bohatstvom čaká bohatstvo osobnosti a charakteru v podobe druhého kľúča a tretí kľúč, ktorým je nájdenie spokojnosti s tým, čo už máme. Neváhajte a vstúpte do druhej časti! Ponúkame vám 5 kľúčov k bohatstvu.

Úvod

V minulom diele, ktorý v neskrátenej verzii vyšiel na našom trading webe T11, sme si jednotlivé kľúče vymenovali. Ďalej sme si rovno predstavili prvý kľúč – peniaze. Ak ste prvé dvere otvorili, mali by sa vo vašom živote pomaly začať odbúravať prekážky a bariéry, ktoré vás doposiaľ delili od života bez starostí o peniaze. Naša výprava pokračuje ďalej! Čakajú nás ďalšie 4 kľúče, ktorými postupne otvoríme všetky dvere k bohatstvu. Berte ich ako darček pre vás.

Kľúč druhý – česť, ideály a osobnosť

Samotné peniaze k bohatstvu nestačia, preto naša cesta musí pokračovať. Iba peniaze z vás naozaj bohatého človeka neurobia. Napriek tomu práve peniaze predstavovali hneď prvý kľúč, a to úplne oprávnene. Domnienky o bohatstve bez peňazí, kedy sa človek peniazom vyhýba, sú mylné. Zdravý vzťah k peniazom je však treba vedome budovať. Aj preto je tu druhý kľúč.

Za druhými dverami sa nachádzajú skutočné ľudské kvality. Tu sa takpovediac oddeľuje zrno od pliev. Je treba sa naučiť nechať rásť okrem svojej peňaženky aj svoju osobnosť. Zdokonaľovať sa ako ľudská bytosť. Usilovať sa o zachovanie svojich ideálov a čestného jednania. Skutočne bohatý človek sa musí naučiť používať svoje bohatstvo tiež pre dobro druhých a prejsť si cestou osobného rozvoja a rastu.

Hovorí sa, že peniaze kazia charakter. To ale nie je pravda. Peniaze charakter nekazia, iba môžu odhaliť toho, koho charakter už skazený je. Ak vám druhé dvere poskytujú dobrý pocit a útechu, že môžete byť bohatí a zároveň čestní a spravodliví, vykročte spoločne so mnou do ďalšej komnaty. Nájdete v nej seba. Skúmajte svoje činy a jednanie, buďte k sebe láskaví, ale zároveň aj kritickí.

Za druhými dverami sa nachádza to, čo z vás urobí obdivuhodného človeka. Tieto dvere skrývajú skutočne veľké bohatstvo. Naučíte sa, že bez ideálov je človek ako vyprahnutý suchý prameň, ktorého okolie trpí smädom a on sám nikam nevedie. Bez cti sa za seba môžete iba hanbiť a prežijete mrzký život. Svoju osobnosť je treba nechať rásť a rozvíjať sa. Iba tak môžete byť skutočne bohatým človekom.

Kľúč tretí – umenie mať dosť

Tento kľúč otvára veľmi dôležité dvere. Nikdy nebude spokojný ten, kto nikdy nemá dosť. Nenásytnosti a chorobnej chamtivosti sa však ľahko ubránite, keď otvoríte tretie dvere, za ktorými sa skrýva pokoj a mier. Je to tak, pretože ten, kto nemá nikdy dosť, ten pokoj nikdy nenájde. Bude sa až do konca života hnať za ďalším a ďalším majetkom a mocou, až pokým si pred smrťou uvedomí, že namiesto toho mohol krásne žiť.

Myseľ človeka, ktorému stačí to, čo má, je oproti tomu veľmi radostná a spokojná. Keď použijete tretí kľúč, budete sa cítiť ako ten najbohatší človek na svete, zatiaľ čo aj ten, ktorý má zo všetkých ľudí najviac peňazí, tento stav nedosiahne, ak touto cestou neprejde. Verte, že nemusíte mať všetko hneď. Nie je dôležité, že ešte nie ste na konci cesty k skutočnému bohatstvu. Tretí kľúč predstavuje svetlo, ktoré presvieti a uteší vašu ustaranú myseľ.

Svetlo tretej komnaty vám posvieti na všetky úžasné veci, ktoré už máte. Naučíte sa, že sa môžete skutočne radovať zo života. Na výprave za bohatstvom ste otvorením týchto dverí prekročili polovicu cesty. Teraz už máte väčšiu časť za sebou a o to viac sa môžete tešiť z každého drobného krôčiku, ktorý odteraz akoby platil dvojnásobne. Váš cieľ je teraz omnoho zreteľnejší a jasnejší, nemám pravdu?

Záver

Pevne verím, že pre vás bol tiež tento diel prínosom a pomohol vám našimi kľúčmi k bohatstvu otvoriť tie správne dvere. V poslednej časti nás čakajú ešte dva zostávajúce kľúče, ktorými si na našej výprave za bohatstvom otvoríme štvrté a piate dvere. Na to, aké komnaty náš čakajú a čo sa v nich skrýva, si budete musieť niekoľko dní počkať. Pokračovanie očakávajte koncom tohto týždňa v rubrike Bohatstvo. Do tej doby si preskúmajte obsah prvých troch miestností, ktoré sa vám otvorili. Verím, že to bude veľmi poučné.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Kytka.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of