Kevin O’Leary: „Ak by Bitcoin dnes získal svoj regulačný zákon, garantujem vám, že do pár dní vyletí na 60 000 dolárov.”

Novinky Kedy bude Bitcoin regulovaný?
Kedy bude Bitcoin regulovaný? Zdroj: Shutterstock.com/Burdun Iliya
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin má stále pred sebou rozhodujúci krok, ktorý by ukázal, akým smerom sa bude vyvíjať jeho existencia do budúcnosti. Tým krokom je regulácia, ktorá aktuálne brzdí štátne investičné fondy, ktoré majú o najsilnejšiu kryptomenu záujem.

O Bitcoin prejavili záujem štátne fondy

Anthony Pompliano vo svojom videu na YouTube zverejnil aj úryvky z rozhovoru Kevina O’Learyho, ktorý uviedol, že štátne investičné fondy prejavili záujem o Bitcoin.

Prijateľné investície zahrnuté v jednotlivých SWF sa líšia od fondu k fondu a od krajiny ku krajine. Krajiny môžu vytvárať alebo rušiť štátne investičné fondy podľa potrieb svojho obyvateľstva,” uviedol O’Leary.

Najsilnejšie svetové štátne fondy majú krajiny ako Nórsko, Čína či Spojené arabské emiráty. Kevin O’Leary je podľa jeho slov v úzkom kontakte s predstaviteľmi týchto krajín, ktoré prejavili o Bitcoin značný záujem. Nezostalo to však iba pri Bitcoine. Záujem majú aj o Ethereum. V tomto prípade však narazili na problém, ktorým sú transakčné poplatky.

Transakčné poplatky sú naozaj vtipné. A to je ten problém. Ethereum sa však môže stať štandardnou platformou pre iné digitálne aktíva,” povedal O’Leary.

Prečítaj si tiež: Nepríjemné dôkazy o kryptomene Ethereum. Najnovšie dáta vyvracajú mýty o decentralizovanosti

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Spomínané krajiny sú podľa O’Learyho pripravené na masívne investície do Bitcoinu.

Keď sa ich opýtate, ,ak by ste si mohli kúpiť digitálne aktívum, ktoré by to bolo a aká by bola alokácia?’ odpovedia vám, že je to približne päťdesiat až tristo bázických bodov. A v deväťdesiatich deviatich percentách prípadov povedia Bitcoin,” uviedol O’Leary.

Problémom je regulácia

Podľa kanadského podnikateľa je stále aktuálnym problémom Bitcoinu nedostatočná regulácia. Ak by sa dnes zaviedol takýto zákon, cena BTC by do septembra mohla dosiahnuť 60 000 USD.

Ak by sme teraz mali zavedené zákony o Bitcoine, prisahám vám, že cena by bola do dvoch týždňov šesťdesiattisíc dolárov. Bitcoin však naďalej zostáva jediným aktívom, na ktorom sa zhodujú všetci regulátori na celom svete. A to na tom, že nejde o cenný papier,” dodal O’Leary.

Čítaj ďalej: Lobista, kryptomenový špekulant a manipulátor. Temné pozadie riaditeľa známej burzy