3 hlavné dôvody, prečo dnes Bitcoin padol na 8925 $

BitmarketsBitmarkets

Trh s kryptomenami je dnes v červenej zóne. Bitcoin za posledných 24 hodín stratil 6,66% svojej hodnoty a aktuálne sa obchoduje tesne nad hladinou 9000 $. Denné low ne na 8925 $ a zdá sa, že čoskoro to pôjde ešte nižšie. Tu je 5 dôvodov, prečo dnes kryptomeny padajú.

No nebojte sa, dlhodobo to padať nebude, pretože svetové elity vo veľkom nakupujú krypto! – Grayscale skúpil 33% vyťažených Bitcoinov. A oni by nekupovali niečo, čo bude prerábať.

Takže hlavne žiadnu paniku. A teraz tie tri dôvody dnešného prepadu.

Nedostatočné momentum na prekonanie 10 000 $

Bitcoin tesne pred halvingom na pár hodín prekonal hladinu 10 000 $. Po halvingu sa o to pokúsil niekoľkokrát (naposledy v pondelok), no býci bohužiaľ neboli schopní nazbierať dostatok síl na prerazenie rezistencie. Bullish setup donútil mnohých obchodníkov otvoriť long pozície na veľké páky, Bitcoin však podľa všetkého ešte nie je pripravený na nové maximum.

Ako sme niekoľkokrát varovali, po minulých halvingoch vždy prišiel relatívne veľký dump a ten pravý bullrun nastal až o tri mesiace neskôr. Tento trend nakoniec, zdá sa, uvidíme aj po treťom polení odmien.

1h BTC/USD - Bitstamp

1h BTC/USD – Bitstamp

Kaskáda likvidácií na BitMEX-e

Za mnohými rozhodujúcimi pohybmi Bitcoinu stojí kaskáda likvidácií na BitMEX-e. Táto burza je totiž v súčasnosti najpopulárnejšou obchodnou platformou, ktorá umožňuje používanie veľkých pák. Ako sme spomenuli vyššie, veľa traderov v poslednej dobe stavilo na rast a na BitMEX-e či ďalších obchodných platformách otvorili long pozície s veľkými pákami.

Rast však nakoniec nenastal a čo nejde hore, musí ísť dole. Bitcoin namiesto prekonania rezistencie začal klesať a búrať stoplossy. Pri uzatváraní long pozície sa predávajú Bitcoiny, čo spôsobuje ďalší prepad ceny a vzniká tak kaskádový efekt. Ten môžeme pozorovať aj dnes. Za posledných 24-hodín z BitMEX-u zmizli long pozície za viac než 50 miliónov dolárov.

Panika okolo “Satoshiho” transakcie

Včera večer sme vás informovali, že sme zaznamenali presun prastarých Bitcoinov. Vyťažené boli ešte v roku 2009 počas prvého mesiaca fungovania siete a od tej doby sedeli v tej istej peňaženke. Na internete sa samozrejme vyrojilo milión nezmyselných konšpiračných teórií o tom, ako Satoshi Nakamoto chystá svoje odhalenie a dáva nám o tom dopredu vedieť, aby sme sa mohli pripraviť na jeho príchod. Niektorí Bitcoin maximalisti ho vnímajú ako nejakého spasiteľa a občas sa nechajú uniesť vlastnými myšlienkami.

Je omnoho pravdepodobnejšie, že proste iba nejaký pôvodný miner potreboval peniaze alebo že niekto doma našiel starý hard-disk. Ale to nevadí. My sa odmietame účastniť podobných konšpirácií a čas sme radšej využili na písanie tohto článku. Osvetľujeme v ňom, ako funguje mechanizmus, ktorý počas krízy presúva hodnotu z rúk obyčajných pracujúcich ľudí k bohatým a ako ho obísť a neprísť v kvôli kríze o svoje úspory. Ide iba o prvú časť série a rozhodne to odporúčame prečítať. Ide o cennejšie čítanie, než konšpirácie o návrate Satoshi Nakamota.

https://kryptomagazin.sk/takto-bohati-zarabaju-na-krize-okradaju-nas-pretoze-nerozumieme-systemu-cast-1/

Najúčinnejším nástrojom na presun hodnoty je Quantitative Easing. Túto monetárnu politiku v súčasnosti používajú všetky “moderné” centrálne banky. O čo ide? Vysvetlenie nájdete tu:

Quantitative Easing – Takto funguje nástroj, ktorým centrálne banky manipulujú ekonomiku (1. časť)

Kvakomat PC bannerWallstreetpepe ICO mobil baner