3 dôvody, prečo investovať do zlata v roku 2020

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Vzácne kovy v roku 2020 zažívajú poriadny comeback. Ekonomika bola po obchoných vojnách z rokov 2018 a 2019 oslabená a do toho vstúpila prvá novodobá pandémia. Koronavirus nakazil viac než 5 miliónov ľudí po celom svete (tisícina ľudstva), no napriek tomu sme zaznamenali významný ekonomický úpadok väčšiny sektorov VRÁTANE zdravotníctva.

A to je zároveň prvý dôvod, prečo vzácne kovy a hlavne zlato naberajú slušné momentum. Čo sa týka zlata, momentálne testuje hladinu 1780 $ a dostáva sa blízko k historickému maximu (ATH – All Time High) z roku 2011. Podľa mnohých analytikov môžeme očakávať nové ATH už budúci rok.

Štúdia od FEDu – Bitcoin nie je digitálne zlato… zatiaľ!

Obsah článku:

  • Vzácne kovy sú v roku 2020 nedostatkový tovar
  • Zlato je bezpečný prístav pre vaše peniaze počas tejto krízy
  • Tlačenie peňazí a okrádanie ľudí zo strany centrálnych bánk
  • Zlato naberá na hodnote vďaka tlačeniu TISÍCOK miliárd dolárov, ktoré teraz vstupujú do obehu
  • Aj centrálne banky nakupujú zlato
  • Rekordné zásoby zlata v Číne

Zlá ekonomická situácia vo svete je prvým a hlavným dôvodom, prečo hodnota zlata stúpa. Vzácne kovy sú vo svete investovania vnímané ako bezpečné prístavy a v čase krízy si držia hodnotu. Ba čo viac, často ich hodnota rastie. Aj preto je zlato vykúpené vo väčšine e-shopov. Ľudia ho vnímajú ako investíciu do budúcna a hedge vočisúčasnému systému.


Niektoré spoločnosti či miliardári dokonca špekulujú, že v tejto kríze by sa bezpečným prístavom mohli stať aj niektoré kryptomeny. Bitcoin zatiaľ túto úlohu plní dobre a od začiatku krízy zaznamenal rast o 150 %. Ak premýšľate nad nákupom kryptomien, bezpečne a s minimálnymi poplatkami to môžete urobiť cez Coinbase. Pomôže vám v tom aj náš návod:

Desktop verzia:

https://kryptomagazin.sk/coinbase/

Mobilná verzia:

Ako nakúpiť/predať kryptomeny s minimálnym poplatkom

 


Objem transakcií Bitcoinu výrazne presahuje zlato

Tlačenie peňazí a okrádanie ľudí zo strany centrálnych bánk

Zlá ekonomická situácia (hlavne) v USA a veľkej časti EÚ je však iba jeden z mnohých dôvodov, prečo hodnota zlata neprestane rásť. Druhým sú “stimulačné balíčky” ktoré svojím ekonomikám poskytujú centrálne banky. Všade po svete sa teraz zbesilo tlačia peniaze (tlačia je iba zaužívané slovo, dnes už “tlačenie” peňazí prebieha digitálne). Americký FED si v tomto roku vytlačil viac než 7000 miliárd dolárov a ekonomiku podporuje stovkami miliárd KAŽDÝ TÝŽDEŇ.

Všetko čo tým však môžu dosiahnuť, je iba zakrývanie celého problému. Ako sme vás informovali v dnešnom článku, v USA už teraz krachuje viac firiem, než počas finančnej krízy v roku 2019. Rast nezamestnanosti v USA sa nezastavuje , no stimulačné balíčky idú takmer výhradne bankám, ktoré potom “investujú do akciových trhov. To je tá pomoc, o ktorej sa hovorí v správach.

Analýza drahých kovov – Striebro sa chystá na prerazenie, zatiaľ čo zlato váha

Veľké firmy dostali podporu od vlády / centrálnej banky, hodnota akciových indexov rastie a bohatí bohatnú

I keď, je nutné dodať že FED v posledných týždňoch začal robiť ešte väčšie zvrhlosti a začal investovať priamo do veľkých amerických konglomerátov. A zatiaľ čo malí podnikatelia krachujú, bohatí ďalej bohatnú. Všetko sa to zaplatí v nasledujúcich rokoch divokou infláciou – znehodnotením samotného dolára.

To sa deje už teraz. Americké banky v posledných týždňoch zaznamenali výrazné zvýšenie vkladov na účty. Odkiaľ sa asi tak nabrali tie peniaze?

Všetci od obyčajných ľudí až po celé štáty a centrálne banky nakupujú zlato!

My, obyčajní ľudia sa však proti týmto praktikám máme možnosť chrániť. Robia to aj celé štáty. Zásoby zlata v Číne rastú enormným tempom. Zlaté mince či tehličky v e-shopoch zas vykúpili obyčajní ľudia a centrálne banky to síce zahmlievajú, no zatiaľ čo všetkým tlačia do peňaženiek bezcenné papieriky, samy potichučky nakupujú vzácne kovy.

A to sú tri hlavné dôvody, prečo bude hodnota zlata v najbližších rokoch vytrvalo rásť.

  1. Zlá ekonomická situácia vo svete
  2. Vysoká inflácia kvôli zbesilému “tlačeniu” peňazí
  3. Enormný záujem o vzácne kovy vo svete

Ale do čoho sa viac oplatí investovať? Niekto hovorí, že striebro má väčší potenciál. Náš názor sa dozviete v tejto analýze:

Striebro vs. zlato – Ktorý vzácny kov sa oplatí nakúpiť v tejto kríze?

Zdroj:
ccn.com