zlato striebro

Tak, máme tri týždne od poslednej analýzy na trhoch so zlatom a striebrom. Zlato vtedy celkom poznateľne zaváhalo a to aj napriek tomu, že tam bol nábeh na ďalšiu menšiu rally. Čo sa týka striebra, tak kurz sa blížil k dlhodobej rezistenčnej trendovke, takže to očakávanie bolo veľké.

Dalo sa však skôr očakávať, že dôjde k zamietnutiu a až v závislosti od sily toho zamietnutia uvidíme, ako sa potom vydarí breakout. Nám sa práve na grafe v konotácii na to už niečo rysuje a povedal by som, že to zatiaľ vyzerá skôr pre trh so striebrom sľubne. Breakout to síce ešte nie je, ale vzhľadom k price action by som povedal, že sa na neho trh pomaly chystá.

Aktuálna situácia na 1D TF trhu so striebrom (CFD)

Aby som to upresnil, tak na trhu so striebrom vlastne ani tak úplne k zamietnutiu nedošlo, pretože to oslabenie začalo oveľa skôr – k dotyku ani nedošlo. V každom prípade, zo samotného poklesu sa rysuje bullish pattern falling wedge, čo je pre nás priaznivé avízo.

Pokiaľ dôjde k breakoutu, tak sa čoskoro pravdepodobne dočkáme aj pokusu o prerazenie jednak S/R hladiny 18,485 USD a zároveň tej rezistenčnej priamky (žltá prerušovaná). A podstatné je práve prerazenie tej trendovky, pretože je to akýsi nosný pilier pre tú downtrendovú štruktúru.

Keď dôjde k jej narušeniu, tak je tu obrovská šanca na to, že sa na trhu so striebrom schyľuje k bull trendu. A ten potenciál v bull rune má striebro ohromný. Pozor ale na fakeouty, pretože tých v minulosti prebehlo niekoľko.

Po prieraze cez trendovku to chce aj pár ďalších technických potvrdení. Inak, samotný kurz má v rámci patternu ešte dosť miesta na pohyb. Teda k poklesu ešte môže dôjsť, ale nemalo by to byť nižšie ako pod support v leveli 16,733 USD.

Indikátory

Z pohľadu indikátora RSI sa trh dostatočne prečistil na to, aby mohol zase skúsiť expandovať. Čo sa týka MACD, tak tu je samozrejme ešte negatívne momentum zadefinované.

Aktuálna situácia na 1D TF spotovéhu trhu zlata

Keď teraz prejdeme k zlatu, tak tu máme učebnicový stranový pohyb v rámci konsolidačného kanála. Ten by sa dal pokojne označiť za obchodné pásmo. Určite, zlato evidentne celkom dosť váha a samotné prerazenie z tohto obchodného pásma bude mať značnú váhu.

Ak sa podarí nákupnú cenu pushnúť nad hornú hranu avizovaného pásma, tak to možno brať ako snahu na postrčenie ceny k ATH hladine historického maxima na 1 903 USD. Trh so zlatom je už strašne blízko k tomu, aby bol v potvrdenom bull rune, ale k tomu je potrebné urobiť ešte ten jeden krok v podobe prerazenia tej ATH hladiny.

Teraz v podstate stačí len sledovať zaznačenú konsolidáciu, počkať si na breakout, či v horšom prípade breakdown. Osobne by som sa ale priklonil k tomu, že skôr dôjde k prerazeniu cez hornú hranu a to aj napriek tomu veľkému zaváhaniu a nevyužitiu prerazenia z pôvodného triangla.

Indikátory

Pohyb krivky RSI len reflektuje ten stranový pohyb kurzu. Nie je tu teda žiadne anomália a situácia je vlastne dosť neutrálna. Na MACD máme čerstvo po bullish crosse, ale to samo o sebe nestačí. Potrebujeme ešte prerazenie z konsolidačného kanála.

Záver

Na trhoch so zlatom a striebrom to vyzerá veľmi sľubne a pokiaľ sa podarí aj pár technických prierazov, tak z toho musí vzísť silný bull run. Technicky vzaté, zlato už v bull trende nejakú dobu je, ale po prieraze tej ATH hladiny z roku 2011 by som očakával ešte väčšiu akceleráciu expanzie ceny.

Striebro na tom po technickej stránke nie je tak dobre, pretože tá bear štruktúra tam jednoducho je. Ak sa však podarí konečne prekonať tú dlhodobú rezistenčnú trendovku, tak sa situácia môže úplne preklopiť k lepšiemu.

Autor: Jaroslav Jarolím

Čo čítať ďalej?

Tlačenie peňazí akceleruje – Komerčné banky si od ECB požičali až 1,31 bilióna eur


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance