virtuálna realita VR

Tento článok sa zameriava na trh služieb virtuálnej reality (VR), ktorý zažíva silný rast a bude formovať a meniť naše životy v priebehu nasledujúcich desiatich rokov.

Očakáva sa, že trh so službami globálnej virtuálnej reality porastie z 0,57 miliárd dolárov z roku 2019 na 0,93 miliárd dolárov v roku 2020 pri zloženej ročnej miere rastu (CAGR) 63,28 %. Zvýšenie tempa rastu je hlavne preto, že technológie ako VR umožňujú ľuďom nakupovať, hovoriť a stýkať sa uprostred obmedzení v dôsledku prepuknutia COVID-19. Očakáva sa, že trh dosiahne v roku 2023 3,14 miliárd dolárov pri CAGR vo výške 49,87 %.

Hlavnými hráčmi na trhu služieb virtuálnej reality sú Skywell Software, LittlStar, Creative Solutions, Gramercy Tech, HQSoftware, Program Ace, Groove Jones, Xicom Technologies, Zco Corporation a Intellify.

Aj investície do týchto firiem by mali byť súčasťou vášho portfólia. O vytváraní konkrétnych portfólií sa dočítate viac tu – Vytvorme si spolu ideálne portfólio – Kam momentálne investovať peniaze?

Vysoké náklady spojené so službami virtuálnej reality brzdia rast trhu. Je potrebné minúť najmenej niekoľko stoviek dolárov iba za samotnú grafickú kartu okrem iných vnútorných častí počítača. Počítač špičkovej virtuálnej reality by stál kľudne 1 000 dolárov a náhlavné súpravy VR stoja 600 až 800 dolárov.

Prečo má VR budúcnosť ?

VR služby sa využívajú v rôznych odvetviach, ako sú zdravotníctvo, školstvo, nehnuteľnosti a zábava. Namiesto toho, aby používatelia videli počítač, sú ponorení do prostredia 3D a môžu s nimi komunikovať.

Nákup na diaľku s virtuálnou realitou je kľúčovým trendom pre trh služieb virtuálnej reality. Mnoho ľudí nerobí offline nákupy kvôli izolácii a karanténe. Alternatívy virtuálnej reality otvorili veľké možnosti, keď podniky môžu potenciálnym zákazníkom ponúknuť nové nákupné skúsenosti bez toho, aby im bránili v dosahu.

Ďalej služby virtuálnej reality v zdravotníctve sú kľúčovým faktorom, ktorý riadi rast. Na podporu pacientov nakazených COVID-19 sa tisíce lekárov a zdravotných sestier budú musieť naučiť pokročilé zručnosti, ktoré budú podporované nástrojmi poháňanými VR na zvládnutie simulovaného sveta s očakávaným prílevom pacientov COVID-19.

Vzdelávacie služby vo virtuálnej realite určené najmä pre scenáre patológie koronavírusov sú v súčasnej situácii vysoko prospešné a realistické a tiež umožňujú rýchlo aplikovať princípy a postupy do reálneho sveta. Napríklad aplikácia XRHealth umožňuje nemocniciam liečiť prichádzajúce obete koronavírusov, ktoré sú v karanténe nemocnice, a umožňuje lekárom sledovať ich, keď sa vracajú domov. Očakáva sa preto, že rastúca potreba služieb virtuálnej reality prinesie významný rast na trhu.

Záver

Momentálna situácia vytvára zvýšený dopyt po digitalizácii všetkých procesov vo svete. Do popredia sa dostanú informačné technológie ako aj VR. Preto ide o unikátnu možnosť investovať peniaze práve do spomenutých firiem na najbližších 10 rokov.

Čítajte ďalej

Obchodná vojna medzi USA a Európskou úniou na spadnutie!