Virtuálna realita -Táto špičková technológia od základov mení zdravotníctvo

BITmarkets BITmarkets

Tento článok sa zameriava na trh služieb virtuálnej reality (VR), ktorý zažíva silný rast a bude formovať a meniť naše životy v priebehu nasledujúcich desiatich rokov.

Očakáva sa, že trh so službami globálnej virtuálnej reality porastie z 0,57 miliárd dolárov z roku 2019 na 0,93 miliárd dolárov v roku 2020 pri zloženej ročnej miere rastu (CAGR) 63,28 %. Zvýšenie tempa rastu je hlavne preto, že technológie ako VR umožňujú ľuďom nakupovať, hovoriť a stýkať sa uprostred obmedzení v dôsledku prepuknutia COVID-19. Očakáva sa, že trh dosiahne v roku 2023 3,14 miliárd dolárov pri CAGR vo výške 49,87 %.

Hlavnými hráčmi na trhu služieb virtuálnej reality sú Skywell Software, LittlStar, Creative Solutions, Gramercy Tech, HQSoftware, Program Ace, Groove Jones, Xicom Technologies, Zco Corporation a Intellify.

Aj investície do týchto firiem by mali byť súčasťou vášho portfólia. O vytváraní konkrétnych portfólií sa dočítate viac tu – Vytvorme si spolu ideálne portfólio – Kam momentálne investovať peniaze?

Vysoké náklady spojené so službami virtuálnej reality brzdia rast trhu. Je potrebné minúť najmenej niekoľko stoviek dolárov iba za samotnú grafickú kartu okrem iných vnútorných častí počítača. Počítač špičkovej virtuálnej reality by stál kľudne 1 000 dolárov a náhlavné súpravy VR stoja 600 až 800 dolárov.

Prečo má VR budúcnosť ?

VR služby sa využívajú v rôznych odvetviach, ako sú zdravotníctvo, školstvo, nehnuteľnosti a zábava. Namiesto toho, aby používatelia videli počítač, sú ponorení do prostredia 3D a môžu s nimi komunikovať.

Nákup na diaľku s virtuálnou realitou je kľúčovým trendom pre trh služieb virtuálnej reality. Mnoho ľudí nerobí offline nákupy kvôli izolácii a karanténe. Alternatívy virtuálnej reality otvorili veľké možnosti, keď podniky môžu potenciálnym zákazníkom ponúknuť nové nákupné skúsenosti bez toho, aby im bránili v dosahu.

Ďalej služby virtuálnej reality v zdravotníctve sú kľúčovým faktorom, ktorý riadi rast. Na podporu pacientov nakazených COVID-19 sa tisíce lekárov a zdravotných sestier budú musieť naučiť pokročilé zručnosti, ktoré budú podporované nástrojmi poháňanými VR na zvládnutie simulovaného sveta s očakávaným prílevom pacientov COVID-19.

Vzdelávacie služby vo virtuálnej realite určené najmä pre scenáre patológie koronavírusov sú v súčasnej situácii vysoko prospešné a realistické a tiež umožňujú rýchlo aplikovať princípy a postupy do reálneho sveta. Napríklad aplikácia XRHealth umožňuje nemocniciam liečiť prichádzajúce obete koronavírusov, ktoré sú v karanténe nemocnice, a umožňuje lekárom sledovať ich, keď sa vracajú domov. Očakáva sa preto, že rastúca potreba služieb virtuálnej reality prinesie významný rast na trhu.

Záver

Momentálna situácia vytvára zvýšený dopyt po digitalizácii všetkých procesov vo svete. Do popredia sa dostanú informačné technológie ako aj VR. Preto ide o unikátnu možnosť investovať peniaze práve do spomenutých firiem na najbližších 10 rokov.

Čítajte ďalej

Obchodná vojna medzi USA a Európskou úniou na spadnutie!

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul