bitcoin-zlato

Tak som si pre vás pripravil analýzu trhu s Bitcoinom (BTC), ktorý posledných 48 hodín v podstate konsoliduje. Zatiaľ nie je úplne jasné, čo z tejto konsolidácie vzíde a ako dlho bude trvať. Už nejakú dobu tvrdím, že je väčšie prečistenie trhu na spadnutie, ale zatiaľ dochádza len k rýchlym prepadom, ktoré býci okamžite vykupujú. Takto je to stále dookola a väčší korekčný pohyb nikde.

Objemy CME futures

volumeBTC

Zo zaujímavosti som sa pozrel, ako sú na tom Bitcoin futures na CME. Z grafu je zrejmé, že veľkosť objemov z posledných šiestich týždňov je veľmi podobná tomu, čo sme tu mali od začiatku apríla až do júna. Čo to pre nás znamená? Je to v podstate potvrdenie cenového pohybu, ktorý trvá už od nového roka. A ak ma zrak neklame, tak na trhu nie je zatiaľ žiadny veľký gap, čo je pre mňa celkom prekvapivé a beriem to tak, že najväčšia jazda je ešte len pred nami.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

BTC

Z grafu pred nami vieme, že sa býci snažili o prerazenie cez rezistenciu na úrovni 10 426 USD, ale veľmi úspešné to nebolo. Ale z tých knôtov je jasné, že to tak ľahko nevzdávali. Nakoniec prebehlo zamietnutie a rýchly pád k supportu v cenovom leveli 10 171 USD. V krátkom okamihu býci začali prepad vykupovať, čím vyhnali cenu späť k rezistencii, ale aj tentoraz prebehlo zamietnutie a zrazenie ceny. Projekciou tejto price action je zelená svieca s malým telom, ale dlhým knôtom. Sledoval som to celkom so zaujatím a musím povedať, že to bolo dosť chaotické. Z každého cenového pohybu by sa malo dať niečo vyvodiť, ale z tohto to naozaj nešlo.

No, nakoniec sa z toho vykľula nerozhodná situácia a kurz nám teda konsoliduje. Do grafu som zakreslil malý kanál, ktorý by mohol byť v našom prípade býčia vlajka. Výsledná podoba konsolidácie môže byť ale úplne iná. Ide teda len o jeden z možných výsledkov. Ja osobne by som chcel vidieť v grafe minimálne týždenný stabilný pokles kurzu, ktorý by mal výslednú podobu v akomkoľvek bullish patterne. V podstate by som chcel, aby sa opakovalo to, čo v rozmedzí 19 – 26. januára, keď sa počas poklesu ceny vytvorilo falling wedge.

Indikátory

Na indikátore RSI máme vzhľadom na vývoj krivky symetrický triangel. Nech teda dôjde k prerazeniu akejkoľvek hrany, tak to bude mať významný vplyv na ďalší vývoj. Navyše je to ale známka toho, že je trh v nerozhodnej situácii, čo sme tu niekoľko týždňov nemali. Z toho teda môžeme vyvodzovať, že sa očakáva veľký pohyb, ale nie je zatiaľ veľmi zrejmé, kam to bude. Na MACD je tá situácia podobná ako na RSI. Tu by sme tiež mohli nakresliť triangel, ktorý by vyzeral podobne. Zo Stoch RSI zasa vidieť tú nerozhodnosť z posledných 48 hodín. Dole, či hore? Trh zatiaľ nevie.

Záver

Ten postup kurzu bol v posledných niekoľkých týždňoch dosť dynamický a zatiaľ neprebehlo výraznejšie prečistenie. Najväčšou korekciou je vlastne to falling wedge z druhej polovice januára. Na Bitcoine priestor na rast ešte je, ale pri niektorých altcoinoch to vôbec neplatí. Predovšetkým Ethereum je prepumpované úplne šialene a každý pokus o prepad je okamžite negovaný.

Vďaka tomu je v grafe jedna šialená parabola, ktorá sa rovnako skôr alebo neskôr zosype. Ja by som jednoducho hrozne rád videl korekciu po úroveň 9 400 USD, čo by bola obrovská príležitosť a zároveň by to pre trh znamenalo do budúcnosti väčšiu stabilitu. Je ale dosť pravdepodobné, že pri aktuálnom hype to každú chvíľu zase pumpne.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZDARMA).

Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na nákup alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na krypto trhoch sú veľmi rizikové!!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav Jarolím.