Je tu sobota večer a to znamená čas na novinky zo sveta kryptomien. A na čo sa dnes pozrieme? Bahamy plánujú prijatie CBDC najneskôr do roku 2020, OKEx vstupuje na indický trh s kryptomenami a ďalšie.

Softvérová spoločnosť stojaca za Cardanom darovala peniaze Univerzite na podporu výskumu a vývoja blockchainu

IOHK, softvérová spoločnosť stojaca za Cardanom, poslala dar vo výške 500 000 dolárov v Cardane na podporu a rozvoj laboratória pre výskum a vývoj Blockchain Research and Development Lab univerzity vo Wyomingu. Profesor James Caldwell, pomocný profesor Mike Borowczak a Philip Schlump sa budú spoločne podieľať na riadení laboratória pre výskum a vývoj blockchainu.

Príspevok IOHK bude použitý na podporu študentov fakulty a absolventov pri vývoji praktických aplikácií pre prípady využitia tzv. „real-world“ blockchainu. Spoločnosť sa zaviazala k vývoju open-source softvéru, ako je hardvér pre kryptomeny, autentizácia a opatrenia proti falšovaniu. Napríklad spoločnosť New Balance využíva Cardano blockchain spoločnosti IOHK na overovanie svojich výrobkov pre spotrebiteľov.

OKEx vstupuje na indický trh s kryptomenami

Napriek pretrvávajúcej neistote ohľadom regulácie kryptomien v Indii sa krypto burza OKEx pustila do pôsobenia v tejto krajine. OKEx sa spojil s najväčšou indickou platformou pre obchodovanie s kryptomenami CoinDCX, aby v Indii spustil nový produkt krypto futures. V rámci partnerstva urobí OKEx významný krok na indický trh s kryptomenami a umožní tak väčšiu likviditu svojimi rozsiahlymi odbornými znalosťami v oblasti vývoja.

bahamy, Správy – Bahamy plánujú prijatie CBDC najneskôr do roku 2020 – OKEx vstupuje na indický trh s kryptomenami

Hlavnou novinkou partnerstva je krypto produkt spoločnosti CoinDCX – DCXfutures, ktorý používateľom umožní obchodovať s termínovanými zmluvami s top kryptomenami. Ešte k tomu ponúkne možnosť až 15× páku. Podľa firmy budú termínované kontrakty k dispozícii najmenej s ôsmimi kryptomenami a to konkrétne Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, EOS, Cardano a Tron.

Mohlo by vás zaujímať: Kontrakt JEDI – Ako sa podarilo Microsoftu poraziť jasného favorita?

Bahamy plánujú prijatie CBDC najneskôr do roku 2020

Bahamy plánujú prijatie CBDC najneskôr do roku 2020. John Rolle, guvernér Bahamskej centrálnej banky údajne potvrdil, že bahamská verzia digitálneho dolára bude zavedená naprieč všetkými ostrovmi v druhej polovici roka 2020.

Rolle predstavil produkt, ktorý sa nazýva „Project Sand Dollar“. V skutočnosti Bahamy už v decembri rozbehli pilotný projekt na ostrove Exuma. Guvernér CBOB tiež vyhlásil, že bude ďalej rozšírený do oblasti Abaco. Bahamská centrálna banka je podľa správy stále v procese zapisovania všetkých 1 200 ľudí, ktorí sa prihlásili, že majú záujem o tento projekt.

Čo čítať ďalej?

Binance a PAYEER uzavreli spoluprácu!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of