Peter Schiff: Bitcoin zlyhal
Peter Schiff: Bitcoin zlyhal. Zdroj: youtube.com/c/peterschiff a Shutterstock.com/g0d4ather

Názor, že Bitcoin je mŕtvy, odznel počas každého halvingového cyklu niekoľkokrát. Najznámejšie a zároveň najväčšie digitálne aktívum údajne zlyhalo ako uchovávateľ hodnoty aj ako zaistenie voči inflácii. Podľa najnovšej správy z U.Today, populárny kritik kryptomien opäť varoval investorov pred Bitcoinom.

Peter Schiff, burzový americký maklér a finančný komentátor, vo svojom poslednom tweete upozornil, že Bitcoin zlyhal ako akýkoľvek druh aktíva. Podľa generálneho riaditeľa Euro Pacific Capital Inc., Bitcoin neprináša adekvátnu hodnotu v porovnaní s rizikom, ktoré musia investori podstupovať.

Investorom odporúča vložiť kapitál do lepších alternatív. Schiff je známy predovšetkým ako obhajca zlata, čo dal jasne najavo aj v príspevku nižšie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Má Bitcoin nejakú hodnotu?

Je pravda, že Bitcoin a kryptomeny sú náchylné na volatilitu a to znamená, že aj posledná korekcia ich zasiahla najviac. Neustáli boj s infláciou a ako zaistenie ich považovať nemôžeme. Fanúšikovia Bitcoinu ale oponovali tým, že fiatové meny strácajú svoju hodnotu. Nedávno sme vás informovali o tom, ako dolár od svojho vzniku stratil až 96 % svojej hodnoty. Je to ale existenčný problém?

Ak ľudia dôverujú fiat menám a môžu si za nich kúpiť tovary a služby, hodnotu budú mať stále. V takomto prípade sú totižto kryté dôverou. Rovnakú dedukciu by sme mohli použiť aj pri Bitcoine. Rozdiel je ale v tom, že Bitcoin je volatilný, čo vyplýva z nedostatočnej regulácie, a preto je aj dôvera jeho držiteľov citlivá.

Vyjadrenia Schiffa o tom, že Bitcoin zlyhal ako zaistenie voči inflácii, sú už dokázané. Na druhej strane majú fanúšikovia kryptomien pravdu v tom, že Bitcoin má svoju hodnotu a predstavuje jedinečnú triedu aktív. Dokonca posledné roky masívne odchádza z centralizovaných búrz, čo jasne naznačuje uvedomenie si vzácnosti digitálneho aktíva.

Mohlo by ťa zaujímať: Oplatí sa teraz investovať do Bitcoinu?