Najlepšie kryptomenové hry
Najlepšie kryptomenové hry. Zdroj: shutterstock.com/Ebru-Omer

Pod pojmom krypto-hry si možno predstaviť viacero vecí. Čo však kryptomenové hry umožňujú, sú najmä zárobky, ktoré ponúkajú svojim hráčom za čas strávený ich hraním.

V tomto článku sa chystáme preskúmať najlepšie krypto-hry, ktoré by ste mali určite zvážiť.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Ak sa rozhodnete investovať peniaze do akéhokoľvek projektu, je to vaše rozhodnutie, za ktoré beriete sami riziko. Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne robili sami rozbor každého projektu a investovali iba to, či si môžete dovoliť!

Rebríček najlepších krypto-hier roku 2022

Krypto-hry majú mnoho podôb. Ak vás oslovil sektor P2E, určite si v našom zozname nejakú vhodnú hru nájdete.

  1. Robotera – Metaverzový projekt z konca roka 2022 patriaci do kategórie krypto-hier
  2. Calvaria – Nová play-to-earn krypto-hra, ktorá je k dispozícii v predpredaji
  3. Tamadoge – Čerstvo pridané meme krypto-hry

Bližší pohľad na krypto-hry, ktoré si teraz môžete zahrať

V súčasnosti sú k dispozícii stovky krypto-hier, z ktorých každá ponúka celý rad funkcií, ktoré lákajú nadšencov krypto-hier a NFT. Ak máte záujem ich vyskúšať, tu je niekoľko najpopulárnejších titulov, ktoré si práve teraz môžete zahrať.

1. Robotera – Metaverzový projekt z konca roka 2022 patriaci do kategórie krypto-hier

Najnovšou kryptomenovou hrou, ktorá v súčasnosti hýbe internetom, je RobotEra – hra budujúca metaverzový svet, ktorá umožňuje hráčom vstúpiť do virtuálneho prostredia vo forme NFT robotov. Táto nová krypto-hra je poháňaná $TARO – vlastnou menou a zároveň tokenom. TARO je v súčasnosti v prvej fáze trojkolového predpredaja. Je k dispozícii na kúpu za najnižšiu možnú cenu a už sa podarilo získať investície vo výške 200 000 USD.

V hre RobotEra hráči zhromažďujú zdroje v metaverze a podieľajú sa na vytváraní pozemkov, budov a architektúry na báze NFT. Roboty NFT sú založené na blockchaine Etherea, dodržiavajú štandard inteligentných zmlúv ERC-271 a majú obmedzenú zásobu iba 10 000 kusov. Tieto roboty poskytujú hráčom prístup k Taro Planet – virtuálnemu ekosystému v hre, ktorý podporuje vytváranie pozemkov, reklamy a súťaže v hre.

V súčasnosti je TARO k dispozícii v prvej fáze predpredaja za 0,020 USD. V poslednom kole sa cena vyšplhá na 0,032 USD, čo predstavuje 60 % cenový skok. V každom z troch kôl predpredaja sa rozdelí 90 miliónov tokenov, čo predstavuje 5 % z celkovej ponuky 1,8 miliardy tokenov.

Začiatok predpredaja4. štvrťrok 2022
Spôsoby platbyETH, USDT
BlockchainEthereum
Min. investícia1 000 TARO
Max. investíciaN/A

Prejsť na predpredaj RobotEra

2. Calvaria – Nová play-to-earn krypto-hra, ktorá je k dispozícii v predpredaji

Kartové súboje sú bežným typom hry založenej na blockchaine, ale žiadna nie je taká ako Calvaria. Na rozdiel od iných podobných hier na trhu je táto hra dostupná vo verziách P2E aj F2P, aby bola čo najprístupnejšia aj pre hráčov, ktorí majú s kryptomenami málo skúseností.

Hra Calvaria sa odohráva v posmrtnom živote, kde rôzne strany bojujú o nadvládu. Tieto strany majú svoje vlastné plány a jedinečný vzhľad, ako je vidieť na pôsobivých kresbách postáv.

Jedným z obzvlášť fascinujúcich aspektov projektu, ktorý je dostupný na PC alebo mobilných zariadeniach so systémom iOS alebo Android, je príbehový režim, čo je ďalším krokom k sprístupneniu hry, keďže nie každý sa chce zapojiť do súťažnej časti hry.

Calvaria je postavená na sieti Polygon, ktorá je ideálna pre aplikácie náročné na transakcie, ako je napríklad blockchain, pretože prináša nižšie poplatky a rýchlejšiu priepustnosť.

Token RIA má zásobu 1 miliardy kusov, rovnako ako ďalší token s názvom eRIA. Token RIA je v súčasnosti v predpredaji a k dispozícii bude 300 miliónov tokenov za ceny od 0,01 do 0,055 USD. Na predpredaj bude k dispozícii 300 miliónov tokenov (30 % ponuky).

Prejsť na predpredaj Calvaria

3. Tamadoge  – Meme krypto-hry vystupujú do popredia

Tamadoge patrí do kategórie nových krypto-hier, ktoré sú založené na dedičstve meme coinu DOGE. V tejto hre si hráči môžu vytvoriť vlastný NFT doge a starať sa oň, kým sa zo šteniatka nestane dospelý pes.

Každý virtuálny pes (rovnako ako živý pes) má svoje vlastné náhodné štatistiky, silné a slabé stránky a spôsob, akým sa o svojho psa staráte, môže ovplyvniť jeho vývoj. Keď váš pes dosiahne dospelosť, je čas na boj. Tamadoge umožňuje hráčom dovoliť ich psom NFT bojovať v ťahovej aréne – víťazi stúpajú v rebríčkoch hry a získavajú odmeny v podobe mincí TAMA.

Tamadoge sa odohráva v metaverze Tamaverse, ktorý vývojári tejto hry práve vytvárajú. Vývojársky tím Tamadoge dúfa, že nakoniec spustí aplikáciu rozšírenej reality, ktorá používateľom umožní hrať sa so svojím psom, akoby s ním boli v miestnosti.

Projekt Tamadoge sa vypredal v predpredaji po tom, ako sa za osem týždňov pred čerpaním po uvedení na burzu OKX a iné burzy podarilo získať 19 miliónov dolárov. Investori zaznamenali v ranom predpredaji zisky vo výške takmer 2 000 %, keď minca vzrástla na historické maximum 0,194 USD.

Ako si kúpiť tokeny pre tieto krypto-hry?

Ak nemáte krypto-peňaženku, toto bude prvý krok, ktorý budete musieť urobiť, aby ste mohli vlastniť niektoré krypto-hry a ich tokeny. Ako si nastaviť peňaženku sa dozviete nižšie.

Tokeny pre krypto-hry sa zvyčajne dajú kúpiť na oficiálnej webovej stránke projektu, a to buď v predpredaji, alebo na burze, ak je projekt už zalistovaný.

Ako fungujú kryptomenové hry?

Jednoducho povedané, krypto-hry vám ponúkajú inovatívne spôsoby generovania odmien vo forme tokenov. Zvyčajne to znamená, že digitálne aktíva v hre môžete získať plnením úloh, víťazstvom v bitkách alebo účasťou na rôznych výzvach. Výška vášho zárobku bude nakoniec závisieť od toho, ktorú hru P2E si vyberiete.

Preto by ste si mali pred vstupom do hry nájsť čas, aby ste pochopili, ako sa vyplácajú odmeny, aké investície sa od vás vyžadujú a ako môžete speňažiť mince, ktoré získate z danej krypto-hry.

Druhy hier play-to-earn

Vďaka virtuálnym svetom, ako je metaverzum, a integrácii nezameniteľných tokenov (NFT) sa hry P2E stali v poslednom čase veľmi populárnymi. Teraz sa pozrieme na rôzne typy týchto hier.

Športové krypto-hry

Fantasy športové hry priťahujú pozornosť online hráčov už niekoľko rokov, teraz naviac s integráciou technológie blockchain. V týchto hrách môžu hráči zostaviť virtuálny tím zo skutočných športovcov a postaviť svoj tím proti ostatným. Sorare a TradeStars sú dve populárne krypto-hry, ktoré vám umožňujú zapojiť sa do fantasy športov.

Krypto-hry vo virtuálnom svete metaverza

Pravdepodobne najpopulárnejšie kryptomeny sú tie, ktoré vám umožňujú vlastniť nehnuteľnosti vo virtuálnom svete. Medzi bežné príklady tejto kategórie patria Decentraland a The Sandbox.

V týchto hrách si budete môcť kúpiť aj ďalšie aktíva, ako napríklad rôzne oblečenie a nehnuteľnosti NFT, s ktorými potom môžete obchodovať na trhoviskách.

Bojové krypto-hry

V poslednom čase si veľkú popularitu získali aj bojové krypto-hry. Napríklad hry Battle of Guardians a Space Misfits sú príkladmi najlepších z populárnych hier zameraných na prieskum, prežitie a vojnu. Tie vám umožnia zbierať odmeny plnením úloh alebo získavaním zbraní.

Pretekárske krypto-hry

Existuje aj niekoľko titulov zameraných na preteky – napríklad RaceFi alebo Crypto Kart, ktorý je súčasťou Chain Games. V týchto hrách získavate odmeny za víťazstvo v pretekoch alebo nákup NFT vo forme nositeľných predmetov.

Vlastnite hodnotné aktíva v rámci metaverza

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa väčšina investorov rozhoduje pre krypto-hry P2E, je snaha zarobiť peniaze. Možno ste si však všimli, že mnohé špičkové krypto-hry ponúkajú odmeny vo forme NFT. NFT hry sú však jedinečné a transparentné. Inými slovami, keď si kúpite herné aktíva, získate ich do vlastníctva.

V závislosti od hry môžu byť NFT, ktoré zbierate, avatarom hráča, postavami, bytosťami, špeciálnymi predmetmi alebo inými artefaktmi. S týmito NFT môžete obchodovať alebo ich predávať na iných platformách, čo vám na oplátku umožní získať fiat alebo iné kryptomeny.

Zarábajte peniaze pri hraní krypto-hier

Okrem NFT vám mnohé z najlepších krypto-hier na revanš ponúkajú aj digitálne aktíva. Jedným z takýchto príkladov je hra Coin Hunt World. V tejto mobilnej hre musíte preskúmať okolie a nájsť kľúče, ktoré môžete použiť na odomknutie kvízov. Ak odpoviete správne, získate odmenu v podobe kryptomien, napríklad BTC alebo ETH.

Férovosť a transparentnosť

Klasické hry zvyčajne vytvárajú centralizované inštitúcie, a preto nie je možné zistiť, či sú výsledky zmanipulované, alebo nie. Na rozdiel od nich sú najlepšie krypto-hry vytvorené na technológii blockchain a sú úplne transparentné, najmä vďaka smart kontraktom.

Ako si kúpiť tokeny na hranie krypto-hier?

Ako sme spomenuli vyššie, teraz vám ukážeme konkrétny návod, ako môžete používať peňaženku MetaMask na nákup tokenov z krypto-hry, ktorá sa vám zapáčila.

Krok 1. Nainštalujte si peňaženku MetaMask

Ak ste si už vybrali krypto-hru, do ktorej by ste chceli investovať, je to prvý krok. Najprv je ale potrebné vyhľadať softvérovú peňaženku na uskutočnenie nákupu. Na túto investíciu vám dokonale poslúži krypto-peňaženka MetaMask.

MetaMask si môžete stiahnuť do prehliadača Chrome v počítači aj do mobilu. Nezabudnite si uložiť heslo, ktoré sa skladá z 12 slov, ktoré budete v budúcnosti potrebovať na overenie.

Krok 2. Nákup Etherea (ETH) alebo USDT

Ak ste si peňaženku úspešne nainštalovali do prehliadača alebo mobilu, musíte si teraz kúpiť ETH alebo USDT, ktoré podporujú predpredaj vyššie uvedených projektov. ETH alebo USDT si môžete kúpiť priamo cez MetaMask vďaka službám Coinbase Pay, Transak alebo Wyre, alebo ich môžete previesť z inej burzy, kde držíte danú kryptomenu.

Krok 3. Preveďte Ethereum alebo USDT do peňaženky MetaMask

Ak máte danú kryptomenu napríklad na Binance, môžete ju jednoducho previesť do svojej peňaženky. Skopírujte adresu svojej peňaženky, ktorú nájdete na karte Account 1 priamo v rozhraní MetaMask. Potom prejdite na burzu, kde máte ETH alebo USDT. Vyberte položku Vybrať peniaze, tiež Withdraw/Transfer pomocou zadania svojej adresy, skopírujte ju a vložte ju na túto burzu. Tento proces by nemal trvať dlhšie ako 10 minút.

Krok 4. Pripojte MetaMask k platforme pre predpredaj vybraného tokenu P2E

Teraz už len stačí prejsť na stránku vybranej krypto-hry a pripojiť peňaženku. Na stránke sa zobrazí niečo ako Buy token in presale a potom kliknite na tlačidlo Connect Wallet.

Krok 5. Kúpte si želaný token pre Robotera, Calvariu alebo Tamadoge

Po pripojení peňaženky zostáva už len vybrať platbu v ETH alebo USDT. MetaMask vám napíše odhadovanú cenu, napr. za 1 000 tokenov $TARO + poplatok gas fee. Je na vás, či cenu prijmete, alebo počkáte, kým sa poplatok ustáli, v prípade, že je príliš vysoký. Teraz stačí kliknúť na tlačidlo Convert a potvrdiť nákup.

Záver

V dnešnom článku sme sa venovali 3 najzaujímavejším krypto-hrám, do ktorých môžete investovať a ktoré môžete hrať v roku 2023. Vysvetlili sme si tiež, ako nastaviť peňaženku MetaMask a ako sa líšia jednotlivé hry P2E.

Náš tím určite odporúča hľadať krypto-hry, ktoré sú v predpredaji, pretože v nich tokeny môžete získať za najnižšiu možnú a taktiež najatraktívnejšiu cenu.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Ak sa rozhodnete investovať peniaze do akéhokoľvek projektu, je to vaše rozhodnutie, za ktoré beriete sami riziko. Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne robili sami rozbor každého projektu a investovali iba to, či si môžete dovoliť!